Laserowe odmładzanie twarzy to jedna z najmniej inwazyjnych metod redukcji zmarszczek. Sprawdź, jak działa laser na zmarszczki.

Laserowe odmładzanie twarzy – nieinwazyjna redukcja zmarszczek

Laserowe odmładzanie twarzy to nieinwazyjny sposób na długotrwałe zahamowanie starzenia się skóry i redukcję takich niedoskonałości, jak zmarszczki czy przebarwienia. Zabieg uruchamia procesy samoleczenia skóry, a więc efekty są bardzo naturalne i utrzymują się przez dłuższy czas. Co warto wiedzieć na temat odmładzania laserowego? Wyjaśniamy.

Wskazania do laserowego odmładzania twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które chcą w bezpieczny i nieinwazyjny sposób odmłodzić swoją skórę. Najmniej agresywną formą tego zabiegu jest lifting laserem frakcyjnym nieablacyjnym, np. Harmony Alma ClearLift.

Problemy, w jakich pomaga laserowe odmładzanie skóry to m.in.:

  • wyraźne zmarszczki – na czole, wokół ust, w kącikach oczu,
  • utrata jędrności i elastyczności skóry,
  • nieregularny owal twarzy,
  • skłonności do przebarwień,
  • zmiany kolorytu skóra, poszarzała cera,
  • rozszerzone pory i zaskórniki,
  • pojawianie się ognisk nieprawidłowego rogowacenia skóry.

Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek?

Zabieg laserowego odmładzania twarzy wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej i trwa 20-30 minut. Po oczyszczeniu i dezynfekcji skóry lekarz powoli przesuwa głowicą lasera, kierując wiązkę energii w miejsca wymagające odmłodzenia. Światło lasera przenika przez zewnętrzne warstwy naskórka bez jego naruszania. Zabieg nie jest bolesny, jednak osoby o bardziej wrażliwej skórze mogą odczuwać pewien dyskomfort. Rekonwalescencja nie jest konieczna. Po laserowym odmładzaniu skóry można od razu wrócić do codziennych obowiązków.

Jak wyjaśniają specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki, odmładzanie twarzy laserem opiera się na wywołaniu efektu fototermicznego w wewnętrznych warstwach skóry. Światło lasera oddziałuje na włókna kolagenowe i powoduje ich przebudowę – skracanie i powstawanie nowych włókien. Skóra stymulowana jest do tworzenia komórek, które wypełniają zmarszczki, blizny i inne nierówności. Naprawa kolagenu wzmacnia, ujędrnia i poprawia napięcie skóry.

Laser Harmony Alma ClearLift działa w trybie frakcyjnym, co oznacza, że wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry, w efekcie czego procesy regeneracyjne mogą przebiegać o wiele szybciej. Tkanka regenerująca napływa z bardzo bliskiej odległości z okalających „kolumnę” zdrowych komórek, a sam zabieg nie pozostawia widocznych ran. Kolumnowo „uszkodzona” skóra zostaje intensywnie pobudzona do przyspieszonej produkcji kolagenu.

Laserowe odmładzanie twarzy wykonuje się w serii, najczęściej 4-6 zabiegów w odstępach kilkutygodniowych. Pierwsze rezultaty widoczne są już w kilka dni po pierwszym zabiegu – widać poprawę kondycji i kolorytu skóry. Na przestrzeni kilku miesięcy, seria zabiegów odmładzania laserem doprowadza do stopniowego zwiększania napięcia i wygładzenia skóry.

Efekty po laserowym odmładzaniu skóry

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg regeneracyjny, który poprawia wygląd skóry w sposób naturalny, a więc realnie cofa oznaki starzenia, a nie tylko je maskuje, jak na przykład wypełniacze czy botoks. Laseroterapia skierowana jest na eliminację źródła problemu. Działa głęboko i precyzyjnie, a nie tylko powierzchniowo, jak np. kremy przeciwzmarszczkowe. Efekty, jakich można się spodziewać po laserowym odmładzaniu twarzy to nie tylko redukcja zmarszczek, ale też rozjaśnienie przebarwień, naprężenie skóry i przywrócenie jej jędrności oraz młodego wyglądu. Rezultaty odmładzania laserowego są widoczne do momentu, aż procesy starzenia się skóry zaczną znów postępować. Dla wzmocnienia i przedłużenia efektów warto wykonywać zabiegi laserowe regularnie według wskazówek lekarza dotyczących ich częstotliwości.

Dowiedz się więcej o laserowym odmładzaniu twarzy skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/