Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka niemal każdej kobiety, która stara się na co dzień wyglądać dobrze. Dzięki temu, że wybór metod wykonywania trwałego manicure jest szeroki panie mogą cieszyć się wystylizowanymi paznokciami przez długi czas. Metoda akrylowa zdobienia paznokci należy do najpopularniejszych sposobów na długotrwały manicure.

Na czym polega manicure akrylowy?

Manicure akrylowy polega na nałożeniu na naturalną płytkę paznokcia specjalnego proszku, który samoistnie utwardza się przedłużając paznokieć. Dzięki warstwie akrylu możliwe jest wymodelowanie paznokcia oraz nadanie mu pożądanego kształtu.Metoda akrylowa zdobienia paznokci nie wymaga użycia skomplikowanych akcesoriów. Do jego wykonania potrzebne są jedynie: odtłuszczacz do paznokci, pilnik, primer, pędzelek z naturalnego włosia oraz oczywiście akryl. Ze względu na jego właściwości samoutwardzające manicure tego rodzaju nie wymaga użycia lampy UV ani lampy LED.

Jakie są zalety i wady manicure akrylowego?

Jedną z największych zalet akrylowej metody zdobienia paznokci jest jej trwałość. Prawidłowo wykonany manicure może utrzymywać się nawet do 3-4 tygodni. Jest również wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Polecany jest zwłaszcza klientkom, które korzystając z ochrony powierzchni paznokcia jaką zapewnia akryl chcą zapuścić swoją naturalną płytkę.Warto podkreślić, że manicure akrylowy ma silny i nieprzyjemny zapach, który może odstraszać niektóre panie. Istnieją jednak bezwonne preparaty, które bez obaw mogą stosować nawet kobiety w ciąży. Wśród wad tego rodzaju zdobienia paznokci wymienia się również trudności w aplikacji, szczególnie w odniesieniu do osób stawiających pierwsze kroki w tego rodzaju usługach.

Jak przebiega wykonanie manicure akrylowego?

Aby metoda akrylowa zdobienia paznokci była trwała, należy wcześniej przygotować płytkę paznokcia. Skórki należy delikatnie odsunąć, a sama płytka powinna być odtłuszczona oraz zmatowiona przy pomocy pilniczka. Jeśli klientka pragnie przedłużyć paznokcie konieczne może być użycie specjalnych szablonów, dzięki którym możliwe będzie ich dobudowanie.Manicure akrylowy stwarza szerokie możliwości stylizacji, od jednolitych kolorów po rozmaite wzory, dzięki czemu każda kobieta może wybrać zdobienie dostosowane do własnych potrzeb i preferencji. Wysoka trwałość i odporność akrylu sprawia, że wybrany wzór utrzyma się w nienaruszonym stanie przez wiele tygodni.

Ze względu na fakt, że praca z akrylem nie jest łatwa, decydując się na ten rodzaj manicure warto wybrać zaufany zakład kosmetyczny. Doświadczone manicurzystki wysłuchają potrzeb nawet najbardziej wymagających klientek i zaproponują trwałe oraz efektowne zdobienie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.