Nie ma prostszej i skuteczniejszej metody na upiększenie tarasu niż wykorzystanie roślin w donicach. Donica prostokątna na taras pozwoli na wykorzystanie ulubionych roślin. Jakie donice wybrać do konkretnych aranżacji? Co proponują najlepsi projektanci?

Z czego może być wykonana donica prostokątna na taras?

Praktyczna donica prostokątna na taras to ciekawa opcja, która sprawdzi się w każdym typie aranżacji. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się technorattanowe donice prostokątne – posiadają one lekkie, aluminiowe stelaże malowane proszkowo, co zabezpiecza je przed działaniem wilgoci, ścieraniem czy korozją. Okrycie takich donic tworzy syntetyczna plecionka o nieporowatej strukturze. Technorattan nie wchłania wilgoci, brudu, czyszczenie takiej powierzchni nie jest problematyczne. Donica prostokątna na taras wykonana z tego tworzywa idealnie wpisze się w aranżacje skandynawskie, prowansalskie czy minimalistyczne.

Drugą propozycją jest donica prostokątna na taras wykonana z materiałów kompozytowych. Donica taka świetnie wpisuje się w nowoczesne wzornictwo, dostępna jest w kilku odcieniach. Jej olbrzymim atutem jest wysoka odporność na niskie temperatury. Donice tego typu tworzone są z włókna szklanego oraz cementu – połączenie tych tworzyw pozwoliło na uzyskanie trwałego materiału, odpowiedniego do ogrodów i na taras.

Donica prostokątna na taras – czym ją obsadzić?

Donica prostokątna na taras  będzie odpowiednim miejscem do osadzenia w niej przede wszystkim niskich roślin kwitnących, jak np. goździki. Niskie i szerokie donice idealnie sprawdzą się w przypadku lawendy – roślina ta wspaniale kwitnie, rozsiewając wokół siebie wspaniały aromat, który odstrasza komary! Długie, prostokątne donice mogą być też wykorzystane do obsadzania niskich krzewów czy tuj.