Upływający czas, stres, przebyte choroby i przyjmowane leki odciskają piętno na naszym wyglądzie. Ze smutkiem obserwujesz zmiany zachodzące na Twojej twarzy? Najwyższa pora zacząć z uśmiechem patrzeć w lustro! Nie musisz akceptować przebarwień, zmarszczek i innych zmian dermatologicznych. Szansę na przywrócenie swojej cerze utraconego blasku daje medycyna estetyczna, a dokładniej – lasery CO2. Co warto o nich wiedzieć? Czy każdy może skorzystać z kuracji? Sprawdź!

Nowoczesne lasery CO2 dla pięknej cery

Lasery CO2 działają na zasadzie fototermolizy frakcyjnej. Podczas zabiegu urządzenie emituje wiązkę o określonej długości. Laser oddziałuje na tkanki i podgrzewa w nich wodę. W efekcie wydziela się ciepło, które powoduje mikrouszkodzenie i przerwanie skóry. Na powierzchni skóry poddanej fototermolizie powstają małe, odseparowane od siebie uszkodzenia. Aktywują się wówczas naturalne procesy regeneracyjne w wyniku których znikają wszelkie niedoskonałości.

Zabiegi frakcyjne są skuteczne i nie niosą żadnego zagrożenia dla zdrowia. Dzięki nim można pozbyć się między innymi nieestetycznych przebarwień, blizn, rozstępów, spłycić zmarszczki, zwiększyć gęstość i napięcie skóry.

Przeciwwskazania

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu medycyny estetycznej należy przejść konsultację z lekarzem, który dokładnie wyjaśni, jak przebiega zabieg oraz wykluczy występowanie ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Kuracji laserem frakcyjnym nie powinny przechodzić kobiety będące w ciąży i karmiące piersią, osoby posiadające rozrusznik serca, chorzy na cukrzycę, nowotwory, łuszczycę oraz bielactwo. Minimum dwa tygodnie przed wizytą w gabinecie nie należy korzystać z solarium ani używać samoopalacza, przyjmować witaminy A ani beta-karotenu. W ciągu sześciu miesięcy przed zabiegiem nie można przyjmować leków zmniejszających krzepliwość krwi, antybiotyków o działaniu fotouczulającym, antydepresantów oraz retinoidów.