Dla wielu mężczyzn bardzo ważne jest, by prezentować się niezwykle elegancko – nawet w czasie zwykłych wyjść. Jak to osiągnąć? Wiadomo, najważniejszy jest ubiór – warto jednak wiedzieć, że nawet w casualowym outficie możemy zachwycać stylem. W jaki sposób? Odpowiedzią na to są modne okulary metalowe, o których rozmawiamy w dzisiejszym wpisie.

Metalowe oprawki – trwałe z natury

Metalowe oprawki męskie do okularów to prawdziwy hit ostatnich lat. Dlaczego? Głównie ze względu na swoją trwałość, co nikogo nie powinno dziwić – wykonane są one z takich tworzyw jak:

  • tytan – tutaj nazwa mówi sama za siebie; tytanowe okulary są bardzo mocne, pozostając przy tym niezwykle lekkimi modelami,
  • stal nierdzewna – termoplastyczny i bardzo elastyczny materiał, zapewniający jednocześnie odporność na korozję,
  • aluminium – trwałe, a zarazem delikatne; takie są okulary aluminiowe.

Okulary z metalu – klasyka i elegancja w jednym

Czym byłyby nawet najtrwalsze okulary, gdyby prezentowałyby się po prostu źle? Na szczęście wytrzymałość ze stylowym wyglądem zdecydowanie idzie w parze w oprawkach z metalu. Mają one bowiem klasyczny i ekskluzywny wygląd. Dzięki temu świetnie odnajdują się w eleganckich stylizacjach jak np. strój wieczorowy czy korporacyjny dresscode. 

 

Okulary metalowe dobrze komponują się z różnego rodzaju biżuterią i ozdobami – nawet takimi jak spinki do mankietów czy też zegarek.

Metalowe okulary – wygoda noszenia

Co jeszcze przemawia za tym, aby sięgnąć po metalowe okulary? Kolejnym ważnym aspektem (o ile nie najważniejszym), o którym należy wspomnieć, jest komfort noszenia. Oprawki z metalu zapewniają pełną wygodę – są one lekkie, a do tego wyposażone są w regulowane noski. To znacząco ułatwia dopasować model do rodzaju twarzy oraz kształtu.

 

Warto mieć świadomość, że metalowe okulary produkowane są nie tylko dla mężczyzn. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się również wśród pań – dobrym przykładem są modele ze strony https://piekneoksy.pl/zlote-okulary-damskie/