Szukając inspiracji na niebanalną strefę wypoczynkową, warto zwrócić uwagę na meble z naturalnego rattanu. Meble takie posiadają wyjątkowy styl, a ich oryginalny design sprawia, że zarówno taras, balkon, jak i ogród, staną się naszymi ulubionymi miejscami do relaksu. Co warto wiedzieć o meblach i dodatkach z naturalnego rattanu?

Nowoczesne meble z naturalnego rattanu – co warto o nich wiedzieć?

Meble z naturalnego rattanu są dzisiaj jednymi z najbardziej pożądanych – cechuje je doskonały wygląd, trwałość. Meble takie tworzone są z pnączy pozyskiwanych z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że nie jest niszczone środowisko naturalne, co wpływa na bioróżnorodność. Meble z naturalnego rattanu mogą nas zaskoczyć – zdecydowana większość z nich tworzona jest obecnie zgodnie z najnowszymi trendami. Zachwycają przede wszystkim krzesła ogrodowe, które z powodzeniem wykorzystać można w aranżacjach skandynawskich czy minimalistycznych. Ich atutem są profilowane siedziska i stabilna konstrukcja. Świetnym wyborem okaże się też fotel wiszący kokon wykonany z naturalnego rattanu. Takie meble wyróżnią nasz taras wśród innych!

Szukając klasycznych rozwiązań, warto wybrać meble z naturalnego rattanu inspirowane francuskim stylem. Fotele i sofy dwuosobowe świetnie prezentować się będą w aranżacjach prowansalskich, w otoczeniu zieleni i miękkich tkanin. Meble z naturalnego rattanu tego typu pozwolą na niebanalną aranżację tarasu czy balkonu.

Meble i dodatki z naturalnego rattanu

Meble z naturalnego rattanu to nie jedyne elementy, które możemy wykorzystać w przestrzeni wypoczynkowej. W czasie letnich wieczorów na stołach jadalnianych i kawowych warto ustawić rattanowe lampiony – w ich wnętrzu znajduje się szklane naczynie w którym osadzamy świecę. Chcąc upiększyć przestrzeń, wybierzmy rattanowe donice, w których rośliny takie jak lawenda prezentować się będą doskonale.