Diagnostyka samochodów dostawczych to serwis, który umożliwia wykonywanie okresowych przeglądów technicznych pojazdów czy naprawę awarii niezależnie od pory dnia i nocy. Taki serwis został otworzony przez Grupę DBK, która jest w branży TSL od ponad 25 lat. Taki czas sprawił, że jak nikt inny zna się na każdy segmencie biznesu przewozowego biorąc czynny udział w praktycznie każdym jej sektorze – w tym naprawie i serwisie pojazdów.

 

Jak działa sprawna diagnostyka samochodów dostawczych?

 

Sprawna diagnostyka samochodów dostawczych to serwis, który jest czynny niezależnie od pory dnia i nocy – 7 dni w tygodniu przez każdy dzień w roku. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, że niestety w firmie przewozowej niedziele czy święta nie grają znacznej roli. Towar musi zostać przewieziony a w momencie wyjazdu na długotrwałe trasy bardzo często zdarza się, że kierowca pracuje właśnie w takie dni. W przypadku wystąpienia u niego awarii jest on zdany zupełnie na siebie gdyż mechanicy mają wtedy wolne. Diagnostyka samochodów dostawczych od DBK nigdy nie pozostawi kierowcy samego na ,,pastwę losu”. Jest ona w stanie pomóc podczas każdej stłuczki czy podczas każdego wypadku na drodze. Kolizja często powoduje, że pojazd jest uszkodzony i nie jest w stanie dalej jechać, a zapakowana naczepa czeka na przewóz. Diagnostyka samochodów dostawczych od DBK wyśle odpowiednie wsparcie, które zażegna usterce i przywróci pojazd do odpowiedniego stanu.

 

Diagnostyka samochodów dostawczych również bierze czynny udział w okresowych naprawach pojazdów ciężarowych. Zwłaszcza samochody w stanie używanym mają tendencję do psucia pewnych podzespołów czy konieczności wymiany klocków hamulcowych, filtrów paliwowych czy oleju silnikowego. W takim wypadku diagnostyka również wyciąga do kierowcy pomocną dłoń!

 

Podsumowanie

 

W biznesie przewozowym nie ma miejsca na zbyt długie przestoje. Mogą one powodować nałożenie na przewoźnika dotkliwych kar finansowych, które nie są niczym przyjemnym. Dlatego warto regularnie korzystać z usług diagnostyki samochodów dostawczych.