Kraków to bardzo duże miasto, będące stolicą województwa małopolskiego oraz dawną stolicą Polski. Miejscowość ta ma bardzo wiele do zaoferowania pod względem turystycznym oraz zapewnia również wiele swoim mieszkańcom. Nic więc dziwnego, że każdego dnia na obszarze Krakowa można obserwować wzmożony ruch na drogach. Takie warunki sprzyjają nieuwadze i różnym stłuczkom, wypadkom drogowym. Oprócz tego na trasie może się przytrafić niespodziewana awaria.

 

W przypadku stłuczki, awarii lub innego zdarzenia drogowego należy zachować zimną krew i nie panikować. Kluczową kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie miejsca zdarzenia i w miarę możliwości, ustawienie pojazdu w miejscu, w którym nie będzie stanowił utrudnienia dla innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo dobrym pomysłem jest wezwanie profesjonalnej pomocy drogowej. Firmy takie mogą się pochwalić szeroką ofertą obejmującą poniższe usługi.

 

Profesjonalne holowanie pojazdów

Podstawowym punktem oferty krakowskich pomocy drogowych jest skuteczne i fachowe holowanie różnych pojazdów, które uległy stłuczkom czy też nagłym awariom na trasie. Firmy dysponują odpowiednimi holownikami, które są przystosowane do transportu pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, różnego rodzaju maszyn budowlanych, rolniczych, itp. Fachowcy działający w ramach pomocy drogowej oferują bezpieczny transport na krótkich i dalekich dystansach.

 

Naprawa samochodów na trasie

Firmy specjalizujące się w szeroko pojętej pomocy drogowej oferują nie tylko skuteczne holowanie pojazdów, ale również ich naprawę na trasie. Dzięki dużemu doświadczeniu i wiedzy, specjaliści z takich firm bez większych problemów radzą sobie z różnymi drobnymi usterkami, które powodują unieruchomienie auta lub problemy z jego działaniem. Dobre firmy zawsze w pierwszej kolejności próbują pozbyć się usterki na miejscu, a holowanie traktują jako ostateczność, gdy nie ma szans na skuteczną naprawę w terenie.

 

Inne profesjonalne usługi z zakresu pomocy drogowej

Pomoc drogowa to dość rozległa branża, która obejmuje bardzo wiele rodzajów usług. Porządne firmy, takie jak https://holowaniekrakow.pl oferują również transport sprawnych pojazdów, maszyn lub ładunków na krótkich i dalekich trasach. Fachowcy specjalizujący się w pomocy drogowej pomagają w awaryjnym uruchamianiu pojazdów z rozładowanymi akumulatorami, oferują wymianę kół, otwieranie samochodów z zatrzaśniętymi kluczykami czy też dowóz paliwa albo odpompowanie źle zatankowanego paliwa (oleju napędowego do aut benzynowych albo benzyny do pojazdów z silnikiem wysokoprężnym).

Większość dobrych krakowskich firm obsługuje nie tylko region małopolski, ale w razie potrzeby wyjeżdżają do zgłoszeń w całej Polsce i wielu krajach Europy (głównie Unii Europejskiej). Firmy takie działają całodobowo przez cały rok, również w weekendy, święta i inne dni wolne od pracy.

Sprawdzone pomoce drogowe w Krakowie: https://pomocdrogowa.info/pomoc-drogowa-krakow