Wyróżniamy pięć podstawowych typów kobiecej sylwetki: odwrócony trójkąt, trójkąt, klepsydra, jabłko oraz typ atletyczny. Przedstawicielki każdego z wyżej wymienionych typów mogą wyglądać dobrze w kostiumie kąpielowym jeżeli dopasują go do swojej figury.

Odwrócony trójkąt.

Odwrócony trójkąt to typ sylwetki, który charakteryzuje się wąską talią, więc oraz szerokimi ramionami. Panie posiadające taką figurę dobrze będą wyglądać w dwuczęściowym stroju kąpielowym, ale powinny pamiętać o tym, żeby postawić na prostą górę w jednym kolorze oraz wyrazisty dół. Dobrze sprawdzą się wszystkie kostiumy kąpielowe z kolorową częścią dolną. Wybór jest bardzo duży, więc łatwo znaleźć coś odpowiedniego.

Kostium kąpielowy dla trójkąta

Dla sylwetki trójkąt najlepsze będą takie kostiumy kąpielowe, które charakteryzują się jednolitym dołem oraz wyraźną górą. Kobiety posiadające ten typ sylwetki posiadają szerokie biodra, więc nie powinny inwestować w kostiumy, które posiadają kolorową część dolną. W ich przypadku najlepiej postawić na wyraźną i barwną górę kostiumu kąpielowego. Dobrze sprawdzą się też stroje kąpielowe wiązane na szyi.

Kobieta klepsydra

O tym typie sylwetki marzy chyba każda kobieta i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wydaje się, że klepsydra to najbardziej idealna kobieca figura. Jeśli posiadasz właśnie taki typ sylwetki, to tak naprawdę nie musisz się niczym przejmować, ponieważ w każdym kostiumie kąpielowym będziesz wyglądać rewelacyjnie. Wybierz po prostu taki, który Ci się podoba, a z całą pewnością na plaży wielu mężczyzn zwróci na Ciebie uwagę.

Kostium kąpielowy dla jabłka

Kobiety z figurą jabłka najlepiej wyglądają w jednoczęściowych kostiumach kąpielowych, które są mocno wycięte. Na takiej figurze dobrze też wyglądają kostiumy kąpielowe typu tankini czy monokini. Zakrywają one niedoskonałości i sprawiają, że kobieta wygląda lepiej. W dobrze dobranym kostiumie kąpielowym kobieta o sylwetce w typie jabłka może prezentować się naprawdę seksownie.

Kostium dla typu atletycznego

Kobiety w typie atletycznym dobrze wyglądają w kostiumach kąpielowych, które podkreślają ich kobiecość. Dlatego warto zainwestować w wycięte bikini i cieszyć się tym, że w takim kostiumie kąpielowym możemy świetnie wyglądać. Polecany jest dół stroju wiązany na biodrach oraz góra z usztywnianymi miseczkami. Przedstawicielki takiej figury bardzo dobrze prezentują się w strojach jednoczęściowych. Nie poleca się natomiast tankini, które sprawiają, że sylwetka wydaje się jeszcze bardziej atletyczna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.