Ładnych i ciekawie zaprojektowanych kostiumów kąpielowych z pewnością dziś w sklepach nie brakuje. Osoby kupujące tego typu element letniej garderoby często mają jednak mętlik w głowie. Na co się zdecydować? Czym kierować się, wybierając kostium kąpielowy?

Wersja jedno- czy dwuczęściowa?

Modele kostiumów kąpielowych dzielimy na dwie główne grupy – w pierwszej znajdują się wersje jednoczęściowe, natomiast w drugiej kostiumy składające się z dwóch osobnych elementów, czyli biustonosza i majtek. Każda z opcji posiada niewątpliwie swoje wady i zalety.

Kostium jednoczęściowy łatwiej tuszuje niedoskonałości figury. Na takie wersje często decydują się więc panie, które chcą optycznie wysmuklić sylwetkę czy zakryć brzuch. Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe to także lepszy wybór dla aktywnych osób, które lubią uprawiać sporty wodne. Taka forma stroju lepiej przylega do ciała i ogranicza jego przesuwanie podczas ruchu.

Kostiumy dwuczęściowe określane są jako bardziej praktyczne w czasie pobytu na plaży czy na basenie. Wiele kobiet podkreśla, że są one wygodniejsze przy zakładaniu, sprawiają zdecydowanie mniej kłopotu np. podczas wizyt w toalecie, a dodatkowo odsłaniają więcej ciała, co sprzyja np. opalaniu brzucha czy pleców.

Krój i kolor

Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na kostium jedno- czy dwuczęściowy, musimy wybrać model o odpowiednim kroju. Najważniejsze, by strój dopasowany był do rodzaju sylwetki. Nawet najpiękniejszy kostium zaprezentuje się na nas niekorzystnie, jeśli zwyczajnie nie będzie pasować do typu budowy naszego ciała.

Pamiętajmy więc, żeby nie sugerować się wyglądem modelki na zdjęciu, ale uważnie dobrać krój do naszej figury. Podobnie jest z kolorystyką i wzorami – odcień i design kostiumu kąpielowego powinien pasować do naszej karnacji, typu urody czy koloru włosów.

Jakość

Trzecia, ale równie ważna jak poprzednie kwestia, to oczywiście jakość stroju. Kostiumy kąpielowe możemy kupić niemal w każdym sklepie odzieżowym, często będąc skuszeni atrakcyjnymi cenami. Jednak w wielu wypadkach produkty te nie są zadowalające pod względem jakości. Słaba tkanina czy kiepskie zszycie sprawia, że strój nie jest komfortowy, a po kilku użyciach nadaje się jedynie do kosza.

Zamiast więc kupować tanie, słabo wykonane modele, które szybko się zmechacą i przetrą, lepiej wybrać porządne, trwałe kostiumy kąpielowe, które posłużą nam dłużej. Z dobrych jakościowo strojów będziemy mogli korzystać regularnie nawet przez kilka sezonów bez konieczności kupowania nowych modeli, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo gotówki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.