Zegary ścienne przestały pełnić jedynie rolę praktyczną i stały się ozdobami, które dopełniają aranżacje wnętrz. Ich design uległ takiemu przeobrażeniu, iż obecnie istnieje niemal nieograniczona możliwość doboru ich stylu oraz kolorystyki do tego, co mamy już w mieszkaniach i domach.

Gdzie najczęściej zegary ozdabiają nasze wnętrza?

Zegar ścienny kojarzy się jedynie ze spełnianiem funkcji informacyjnej, dlatego wyobrażamy sobie go głównie we wnętrzach urzędów, szpitali, galerii handlowych czy placówek edukacyjnych. Zwykle przyjmuje on tam proste kształty i nie wyróżnia się na tle mebli i dodatków aranżacyjnych. W domu jednak powinien być zarówno urządzeniem informującym nas o upływie czasu, jak i gustowną ozdobą. Najlepszym miejscem dla zegara ściennego jest salon lub sypialnia. Jego rozmiar powinien być dopasowany do potrzeb mieszkańców, jak i wielkości samego pomieszczenia. W dużych wnętrzach z odpowiednią ilością „oddechu” może być wykonany na całej ścianie, w kawalerkach i niedużych pomieszczeniach lepiej, aby był dodatkiem, który nie dominuje i nie zabiera niepotrzebnie miejsca na ścianie.

Dopasuj zegar ścienny do aranżacji w swoich wnętrzach!

Kluczowym elementem harmonizującym dodatki z aranżacją jest wzajemna kompatybilność. Wybierając zegar na ścianę powinien być on w takim samym porządku i stylu, jak cała reszta wybranego przez nas pomieszczenia. We wnętrzach nowoczesnych znajdą się więc tarcze niemal pozbawione cyfr w geometrycznych kształtach, z kolei w aranżacjach eko będą mile widziane zegary drewniane oraz kamienne. Przy projektowaniu pomieszczeń w stylu vintage warto odwiedzić targ lub antykwariat w poszukiwaniu zegara perełki z minionych lat, zaś decydując się na glamour w sypialni bądź salonie można spróbować znaleźć okrągły zegar na ścianę z dużą ilością złotych zdobień. Najważniejsze jednak, aby wybierać produkty wysokiej jakości, które będą służyły nam przez lata.