TOP

Żyć zgodnie z naturą

Co to znaczy – żyć zgodnie z naturą? Pozostawać w dobrej relacji z otaczającym nas światem natury, szanować go i pielęgnować. Ostatecznie doprowadzi nas to do życia w zgodzie z nami samymi, bo człowiek przecież też jest cząstką przyrody. Obdarzoną racjonalnością, którą wykorzystuje na różne sposoby. Ważne, żeby robił to, mając na uwadze dobro natury, z której możliwości nieustannie korzysta.

Ekologia to dbanie o dom

Samo słowo ekologia ma u swoich podstaw słowo dom. Dlatego dbanie o naturę oznacza troskę o nasz własny dom, o nasze miejsce do życia. Trzeba zacząć od prostych spraw i działań, jak segregacja śmieci czy oszczędzanie energii. Jeśli chodzi o energooszczędność, to przykładem ekologicznego domu są domy pasywne. Poprzez swoją konstrukcję, technologie i zastosowane materiały zatrzymują one ciepło w środku.

Ekologia to nauka od podstaw

Ekologia coraz bardziej staje się stylem myślenia i bycia. Warto go rozwijać w domach i ogrodach. Powracając na przykład do tradycyjnych ogródków warzywnych i ziołowych. Można fragment ogrodu poświęcić na grządki, gdzie posadzimy owoce i warzywa. Nic nie smakuje tak bardzo, jak truskawki czy ogórki z własnej uprawy. Wykorzystując słoiki, które zostają po produktach żywnościowych, zrobimy z własnych warzyw czy owoców doskonałe przetwory. Będziemy eko razy dwa.

Ekologia to styl bycia

Zamiast spędzania czasu przed komputerem czy telewizorem ekologicznie jest wyłączyć wszystko i przenieść się do ogrodu. Gdzie ustawimy wygodne meble na taras i poczytamy książkę lub pogramy z dziećmi w warcaby. Nie musimy być stale w kontakcie z całym światem. Nasi najbliżsi zasługują na naszą uwagę, której tak często im skąpimy. Poświęćmy im więcej czasu. Ogród to świetne miejsce do tego, zwłaszcza gdy wygodnie go urządzimy, decydując się na przykład na sprzyjający integracji fotel wiszący.

Categories Dom i Wnętrze