Od kilku lat w Polsce możemy zauważyć coraz więcej klinik medycyny estetycznej. Oferują one zabiegi związane z wypełnianiem zmarszczek, poprawą konturu twarzy. Polacy chętnie korzystają z pomocy medycyny estetycznej – najczęściej powodem jest chęć poprawy wyglądu. Czy istnieją konkretne wskazania do zabiegów tego typu?
Poprawa wyglądu skóry
Podstawowym celem zabiegów medycyny estetycznej jest poprawa wyglądu skóry na twarzy. Poprzez zastosowanie specjalistycznych preparatów (w tym kwasu hialuronowego) możliwe jest stopniowe wypełnianie głębokich zmarszczek i znaczne ich spłycanie. Do najczęściej wykonywanych zabiegów zalicza się wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych, wypełnianie ust, spłycanie lwiej zmarszczki. Wykorzystanie kwasu hialuronowego pozwala także na uelastycznienie i ujędrnienie skóry, przez co jest ona promienna, odporna na uszkodzenia powierzchniowe. Wskazaniem do wykonania zabiegu może być stopniowo zanikający, ostry kontur twarzy. Wszystko za sprawą zmniejszania się ilości kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych w skórze wraz z upływem lat.
– Elementy te odpowiadają za naprężenie skóry, ale również jej nawodnienie od wewnątrz. Brak tych składników sprawia, że skóra staje się wiotka i przesuszona – mówi dr Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej: karolinakusnierz.pl.
Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne?
Wiele uwagi przykłada się do bezpieczeństwa przed i podczas zabiegów. Wykorzystywany kwas hialuronowy jest bezpieczny dla naszego zdrowia, nie powoduje alergii. Po okresie 9-12 miesięcy jest on naturalnie usuwany z organizmu, a sam zabieg można powtórzyć.