TOP

Wynajem cykliniarek

Cykliniarka to urządzenie mające na celu zdarcie wierzchniej, zniszczonej warstwy drewna. Z pewnością wie to każdy, kto choć raz zajmował się renowacją zniszczonego parkietu czy jakiejkolwiek innej podłogi drewnianej. Stary, zniszczony parkiet z pewnością nie będzie dodawał uroku żadnemu wnętrzu, choćby wszystkie pozostałe jego elementy zostały dopieszczony w każdym detalu, dlatego tak ważna jest jego konserwacja i, jeżeli zachodzi taka potrzeba – okresowe odnowienie.

Cykliniarka a cyklina

Samo słowo cykliniarka jest określeniem potocznym i pochodzącym wprost od cykliny, czyli ręcznego narzędzia stolarskiego, którego zadaniem jest wygładzanie drewnianych powierzchni. Występujące w kliku wersjach cykliny wciąż wykorzystywane są w miejscach niedostępnych dla popularnych obecnie cykliniarek mechanicznych. Jakkolwiek spora część językoznawców ma wątpliwości co do takiego nazewnictwa i skłania się raczej ku określeniu szlifierka, ew. szlifierka taśmowa, zdecydowana większość fachowców bez zastanowienia przyzna rację, że podłogi się raczej cyklinuje cykliniarką a nie szlifuje szlifierką.

Głównym elementem budowy klasycznej cykliniarki mechanicznej jest silnik elektryczny. W ogólnym uproszczeniu można stwierdzić, że budowa urządzenia, oprócz wspomnianego już silnika obejmuje jeszcze bęben i papier ścierny. Być może nie brzmi to w sposób szczególnie skomplikowany, wystarczy jednak spojrzeć na ceny oferowanych na rynku modeli by przekonać się, że mówimy o urządzeniu specjalistycznym, nie zaś o prostym elemencie wyposażenia domu, który można schować w piwnicy i wyjąć raz na kilka lub kilkanaście lat.

Zakup czy wynajem

Owszem, nic nie stoi na przeszkodzie, by cykliniarkę zakupić na własność tylko po to, by wykorzystać ją raz lub dwa. Warto jednak pamiętać, że ceny najprostszych modeli zaczynają się od kilku tysięcy zaś za sprzęt z wyższej półki, renomowanego producenta, na przykład Hummela, przyjdzie nam zapłacić kwotę pięciocyfrową. O ile naszym głównym źródłem dochodu nie jest konserwacja podłóg – wtedy taka inwestycja jak najbardziej ma sens – dobrym rozwiązaniem zdaje się cykliniarka na wynajem. Co więcej, na wynajem cykliniarek nierzadko decydują się również fachowcy, których przekonuje relatywnie niski koszt wynajmu. Zwłaszcza w porównaniu z zakupem. Dużą grupę odbiorców tego rodzaju usług stanowią też początkujący parkieciarze, których najzwyczajniej w świecie nie stać jeszcze na zakup własnego urządzenia.

Koszty wynajmu

Przeciętna wypożyczalnia cykliniarek zazwyczaj każe zapłacić sobie około kilkudziesięciu złotych za dobę użytkowania ich sprzętu. Jest to bardzo atrakcyjna cena, tym bardziej jeżeli wciąż gdzieś z tyłu głowy mamy koszt nabycia dobrego urządzenia. Dodatkowym plusem jest możliwość skorzystania z pomocy fachowca, dzięki któremu będziemy w stanie wybrać model najodpowiedniejszy do naszych potrzeb. Możemy również liczyć na instruktaż i przeszkolenie, ew. materiały szkoleniowe, które umożliwią nam sprawne przystąpienie do pracy. Warto przy tym pamiętać, że cyklinowanie podłogi średniej powierzchni wymaga kilku dni systematycznej pracy.

Categories Ciekawe
https://xann.pl/sitemap pozycjonowanie poradnik ubezpieczenie OC