TOP

Wyjątkowy salon – jak go zaaranżować?

Salon jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego powinien być urządzony nie tylko stylowo, ale co ważniejsze praktycznie. Obecnie wiele osób decyduje się na styl nowoczesny, który ściśle wiąże się z minimalizmem. Jak urządzić salon?

Odpowiednie wyposażenie

Ze względu na to, że salon jest miejscem reprezentacyjnym i pełni kilka funkcji, musi być praktyczny. Nie można przesadzić z ilością mebli czy dodatków, najważniejsze jest to, aby pokój był przestronny. Wśród wyposażenia na pewno nie może zabraknąć kanapy lub sofy, a także dodatkowych miejsc, na których będzie można posadzić gości, przydarzą się pufy, fotele itp. Centralnym punktem w każdym salonie jest stolik, warto wybierać spośród stolików loft, które prezentują się niezwykle elegancko i są praktyczne. Stolik loft można zamówić w sieci albo poszukać w salonie meblowym. Obecnie wybór takich rzecz jest bardzo duży. Stolik loft to dobre rozwiązanie, ponieważ będzie pasować praktycznie do każdego wnętrza, sprawdzi się w aranżacjach minimalistycznych, jak i utrzymanych w bardziej tradycyjnym wydaniu. W salonie trzeba stawiać na wygodę, można ustawić w nim komodę czy regał na książki, ale im mniej mebli, tym lepiej.

Dodatki do salonu

Bardzo ważną rolę odgrywają dodatki do salonu, one sprawiają, że wnętrze wydaje się bardziej przytulne, co zwiększa komfort użytkowania mieszkania. Nie można oczywiście przesadzić z ich ilością, warto stawiać na proste, geometryczne wzory, trzeba dopasować je do kolorów znajdujących się w salonie, można stawiać na podobne faktury, wzory. Dodatki mogą dopełniać wnętrze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stanowiły ciekawy, niepowtarzalny element, który będzie się wyróżniał na tle pomieszczenia.

Oświetlenie

Oświetlenie to kolejna bardzo ważna rzecz. W salonie musi być zlokalizowanych kilka źródeł światła, lampa sufitowa to zdecydowanie za mało. Aby można było komfortowo czytać książkę, czy oglądać telewizję, warto zaopatrzyć się również w lampę podłogową, doskonale sprawdzą się również kinkiety, którymi można doświetlić obrazy lub ściany, które chcemy wyróżnić. Konkiety to bardzo dobra opcja, dzięki nim z wnętrza można wydobyć to, co najlepsze, ale tez ukryć pewnie mankamenty mieszkania.

Stoliki loft znaleźć można w ofercie spokko.pl

Categories Dom i Wnętrze