TOP

Wybór idealnej wanny asymetrycznej do łazienki

Wybór idealnej wanny do swojej łazienki powinien być wypadkową zarówno naszych wymagań dotyczących jej gabarytów jak i również powierzchni łazienki, którą dysponujemy. W pierwszej kolejności wannę powinno dopasować się do swojego wzrostu, a dopiero później powinno poszukiwać się kompromisów związanych bezpośrednio z rozmiarem łazienki. Osobom o wzroście około 170 cm wystarczy wanna asymetryczna o długości 150 cm, ale pełny komfort będzie można uzyskać jedyne przy modelach o długości przynajmniej 160 cm. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co zwracać szczególną uwagę, aby wybrać idealną wannę do swojej łazienki.

Nowoczesne wanny narożne

Wanny narożne to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w przypadku stosunkowo niewielkich łazienek. Narożne wanny symetryczne mają boki o identycznej długości (najczęściej około 110-160 cm), co jednocześnie sprawia, że zajmują one sporo miejsca. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się wanny asymetryczne, w których to jeden z boków jest krótszy. Asymetryczne wanny bardzo często posiadają także głębokie, profilowane niecki, dzięki którym kąpiel pomimo niewielkich rozmiarów jest naprawdę bardzo wygodna. Wybierając wannę asymetryczną do swojej łazienki należy zwrócić uwagę na usytuowanie krótszego boku. Obecnie większość firm produkuje wanny asymetryczne w dwóch wersjach (prawej i lewej), dzięki czemu można je perfekcyjnie dopasować do swojej łazienki.

Eleganckie wanny okrągłe

Bardzo dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się również wanny owalne, które przeznaczone są głównie do pokoi kąpielowych. W pomieszczeniach tych wanny okrągłe montowane są centralnie, jako wolno stojące. Oczywiście nie ma żadnego większego problemu, aby wanny tego typu zamontować także w narożu albo pod ścianą. Wanny okrągłe są przeważnie duże i najczęściej mają długość około 160-200cm i szerokość 75-90cm.

Jaki materiał wanny

Wybór kształtu wanny, to tak naprawdę połowa sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także wybór materiału z którego jest wykonana. W dzisiejszych czasach producenci oferują swoim klientom najczęściej solidne wanny wykonane z akrylu, żeliwa albo stali emaliowanej. Godne uwagi są przede wszystkim akrylowe wanny asymetryczne, które są niesłychanie ciepłe w dotyku i bardzo lekkie. Klasyczna akrylowa wanna o długości 190 cm waży jedynie 25 kg. Dużą zaletą akrylowych wanien jest także to, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości oraz to, że mogą być barwione praktycznie na dowolny kolor, dzięki czemu pasować będą do każdej aranżacji łazienki.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z 1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.

Categories Ciekawe