TOP

Wybieramy siodło dla dziecka

Dziecko zakochane w jeździe konnej? Wspaniała sprawa. Szczególnie w dzisiejszych czasach warto podtrzymywać tego typu zainteresowania. Kiedy to dzieci niewiele się ruszają, nie lubią sportu ani przebywania na świeżym powietrzu. Wolą tkwić godzinami przed tv lub przed komputerem. Jeśli jazda konna naprawdę pasjonuje nasze dziecko i nie jest to tylko chwilowe zauroczenie, to wówczas warto zainwestować w odpowiednie siodło.

Jazda w za dużym siodle

Siodło i odpowiedni czaprak dla konia to elementarne akcesoria jeździeckie. Można dopasować je pod względem estetycznym do upodobań najmłodszych jeźdźców, decydując się na przykład na cukierkowe czapraki ozdobione motywami małych koników czy kwiatków. Ale nie estetyka jest tu najważniejsza, lecz komfort i bezpieczeństwo jazdy. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że siodło nie może być za duże. Powoduje to bowiem, że dziecko przyjmuje niewłaściwą postawę ciała. Szybciej też wówczas może dojść do niebezpiecznego upadku.

W zbyt dużym siodle, przewidzianym dla cięższych osób, dziecko nie ułoży ciała tak, żeby pięta, biodro i ramię tworzyły jedną linię pionową do podłoża. Wpłynie to negatywnie na kręgosłup i na stawy biodrowe. Spowoduje ból pleców. Dlatego siodło czy derka dla konia to nie tylko kwestia prezentacji, ale stuprocentowej użyteczności. Dla obu stron – dla małego jeźdźca, ale i dla zwierzęcia.

Siodła dedykowane najmłodszym

Z pewnością siodła przeznaczone dla dzieci zrobione są inaczej, z uwzględnieniem budowy ciała małego człowieka. Siodła te charakteryzują się:

  • wąskim rozstawem łęku,
  • głębokim i miękkim siedziskiem,
  • krótszymi tybinkami i mocowanymi na rzepy blokami kolanowymi.

Godne polecenia są siodła dla dzieci marki Prestige Italia: Happy Pony, Lucky Dressage, Joy Jumper.

Categories Ciekawe
https://www.gama-sklep.com.pl/a/418-zielona-kuchnia-inspiracje https://bp24.pl/artykul/jakie-dodatki-do-oc-wybrac/930210 https://xnova-24.pl/jazda-konna-dla-poczatkujacych/