TOP

Wszystkie smaki ogrodu

Ogród to przestrzeń kolorów i kształtów będących dziełem Matki Natury. To wszystkie te niesamowite obrazy, które podziwiamy od wiosny do jesieni. Zresztą nawet zimowy ogród pokryty śniegiem wygląda baśniowo. Ale ogród to nie tylko to, co widzimy. To także smaki, które od ogrodu dostajemy i którymi w ogrodzie możemy się delektować. Ogrodowe doznania najlepiej potraktować kompleksowo i kolorowo.

Powrót do tradycji, czyli sady, warzywniaki i ogródki ziołowe

Zapomnieliśmy nieco o dawnych sposobach korzystania z ogrodu, który stanowił także źródło świeżych warzyw i owoców. Warto wrócić do tej jakże zdrowej i ekologicznej tradycji. Jeśli mamy duży ogród, to jego fragment zamieńmy w sad albo chociaż posadźmy tam kilka drzew owocowych. Na skraju ogrodu warto też zaplanować ogródek warzywny. Smakołyki z własnej uprawy, bez chemii, podane na różne sposoby – oto prawdziwe bogactwo ogrodu. Nawet najskromniejszy zakątek ziołowy (chociażby taki w doniczkach i koszyczkach ustawionych na tarasie) stanie się źródłem przyjemności zapachowych i smakowych.

Pora na grill ogrodowy węglowy

Wszystkie te cuda pochodzące z własnego ogrodu najlepiej podać na świeżym powietrzu. Wiele z nich doskonale posmakuje w wersji grillowanej. Na przykład papryczki z grilla. Palce lizać!

Jak sprawić, by poczęstunek grillowy okazał się naprawdę smakowity i fantastyczny? Wystarczy tylko pomysłowo się przygotować do biesiadowania na tarasie, na werandzie lub wszędzie tam, gdzie akurat jest pięknie, kwitnąco i zjawiskowo. Podstawę oczywiście stworzy grill ogrodowy węglowy. Klasyka smaku i nowoczesność w jednym. Gdzie takiego sprzętu szukać? Z pewnością godne polecenia są grille węglowe (i nie tylko), które znajdziemy tutaj: gardenspace.pl.

Zaproszenie do stołu

Ogrodowe smakołyki najlepiej podawać na łonie natury. W jadalni wśród drzew i kwiatów, nad ogrodowym wodospadem czy w pobliżu łąki kwietnej. Przecież nowoczesne meble ogrodowe nam to w pełni umożliwiają. To meble wygodne, ale też solidne i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie będziemy musieli się martwić tym, że się zniszczą, kiedy zostawimy je na zewnątrz przy zmiennej pogodzie.

Categories Dom i Wnętrze