TOP

Wszystkie oblicza zdrady

Zdrada to inaczej niedochowanie wierności wobec małżonka lub partnera – tak najogólniej można określić to zjawisko. Nie chodzi więc tylko o akt fizyczny, ale nierzadko też o rozmyślanie o innej, konkretnej osobie, spędzanie w jej towarzystwie dużo czasu oraz szczególną, związaną z nią tęsknotę. Zdrada w większości przypadków oznacza też dużą ilość kłamstw. Warto natomiast zdać sobie sprawę, jakie ostatecznie może przynieść konsekwencje. Bez względu na to, czy jest ona wynikiem działań mężczyzny, czy kobiety.

Anatomia zdrady

Do zdrad przyznaje się 46% mężczyzn i 32% kobiet. Aż 24% ankietowanych przyznało się do regularnej zdrady w ciągu roku 2016. Zdradę w tym przypadku można zdefiniować jako pogwałcenie wszelkich intymnych więzi, które łączą dwoje ludzi. Wyróżniamy więc dwa rodzaje tego zjawiska: zdradę seksualną oraz zdradę emocjonalną (rozumianą w kategoriach zakochania się, zauroczenia inną osobą, bez kontaktu fizycznego, jednak przy jednoczesnym pozostawaniu w obecnym związku).

Wyniki badań pokazują, że mężczyźni dotkliwiej odczuwają zdradę seksualną, natomiast dla kobiet bardziej bolesna jest zdrada emocjonalna. Należy jednak pamiętać, że obie formy łączą się ze sobą w znacznym stopniu. Bywa również, że niewierny mąż okłamuje także kochankę, zapewniając, że z żoną łączą go wyłącznie kwestie formalne – podczas gdy w rzeczywistości nie zamierza się z nią rozejść.

Zobacz także: Czy zdrada to zawsze koniec związku?

Gdy mamy podejrzenia…

Podejrzenia co do zdrady niepokoją, martwią i w znacznym stopniu utrudniają normalne, codzienne funkcjonowanie. Aby jednak natarczywe myśli nie zniszczyły naszego związku, należy zastanowić się, czy są uzasadnione. Często bywa, że ludzie postanawiają dokonać ponownej analizy swoich podejrzeń i zmartwień. Detektywi twierdzą, że większość zleceń kończy się okazaniem klientowi lub klientce dowodów zdrady partnera. Decyzja o skorzystaniu z takich usług bywa bolesna, lecz zapracowani ludzie nie mają czasu na samodzielne dociekanie prawdy. W przypadku, gdy chcemy rozwiązać problem na własną rękę, warto prowadzić notatnik, w którym zapisywane będą godziny wyjść i towarzyszące im emocje partnera. Niedopuszczalne jest jednak naruszanie prywatności danej osoby w postaci przeszukiwania jej telefonu komórkowego.

Oznaki niewierności

Ludzie zdradzają z różnych powodów. Zazwyczaj są one inne zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Ci drudzy, poza nawiązaniem relacji, oczekują seksu (częstych stosunków, erotycznej różnorodności). Romanse kobiet skupiają się często na chęci zakończenia dotychczasowego związku i przejścia w inną, stałą relację z kimś innym. W podobnym artykule, ale i w wielu innych, powtarza się teza, że powodem zdrad u pań nierzadko jest brak bliskości i zrozumienia ze strony partnera. Kiedy mamy podejrzenia co do wierności męża lub żony, powinniśmy dokonać chłodnej analizy, traktując niepokojące sygnały jako możliwą nieuczciwość. Zalecana jest duża cierpliwość i dyskrecja. Nie należy zdradzać partnerowi swoich podejrzeń, ponieważ może to wzbudzić w nim czujność. Konieczne jest trzymanie w dłoni twardych dowodów zdrady.

Źródło: infoss.pl

Categories Ciekawe