TOP

Wpływ dobrego oświetlenia na wygląd wnętrza

Piękne wnętrze to bez wątpienia coś co cieszy oko i co sprawia, że spędzanie w nim czasu jest czystą przyjemnością. Wpływ na to ma wiele czynników: eleganckie meble, dobrane podłogi czy wykładziny, kolor ścian, nowoczesne sprzęty oraz bezbłędnie dopasowane oświetlenie, które ma nie tylko spełniać swą praktyczną funkcję (czyli dobrze doświetlać wnętrze) ale i stanowić rolę dodatkowej dekoracji i urozmaicenia wnętrza. Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, by oświetlenie dodało pomieszczeniu wyjątkowy charakter.

Powiększenie pomieszczenia

Mały metraż można łatwo oszukać, znając kilka prostych, dekoratorskich sztuczek. Przestrzeni można dodać nie tylko stawiając na bardzo jasne kolory ścian, ale i umiejętnie rozplanowane oświetlenie. Dobrym pomysłem jest połączenie lustra i źródła światła: odbijające się światło dodatkowo rozświetli pomieszczenie i wizualnie wydłuży ściany. Dodatkowo, na przykład lampy do salonu nie powinny być ciemne ani zbyt masywne. Lepiej sprawdzą się jasne klosze oraz lekkie, subtelne konstrukcje, które nie zdominują wnętrza. Świetnie wpasują się tu żyrandole nowoczesne, charakteryzujące się ciekawym projektem i jednocześnie subtelną strukturą (niemniej, bardzo trwałą).

Dodanie wnętrzu szyku

To kwestia ważna szczególnie dla tych, którzy dbają o estetyczny, stylowy wygląd wnętrza. W sklepach wnętrzarskich można znaleźć ogromny wybór ciekawych, oryginalnych lamp: żyrandole nowoczesne , kinkiety czy lampy stojące – każde wnętrze znajdzie tu coś dla siebie. Designerskie lampy świetnie odnajdą się w towarzystwie nowoczesnych mebli, świetnie zgrają się z nietypowymi tapetami i tekstyliami. Lampy do salonu i innych pomieszczeń, będą nie tylko oświetlać, ale i stanowić mocny punkt dekoracyjny, który z pewnością przyciągnie uwagę. Dobrze wpasowany stylem do reszty wnętrza będzie nadawał szyku i elegancji, dając do tego klimatyczne, przytulne światło. Tyczy się to każdego rodzaju i wielkości lamp – możliwości aranżacyjne są nieograniczone.

Klimatycznie i przytulnie

Kto, po powrocie do domu po ciężkim dniu, nie marzy o odpoczynku we własnych, przytulnych czterech ścianach? Odpowiedniego klimatu, sprzyjającego relaksowi, potrafi bezbłędnie dodać mądrze skomponowane oświetlenie. Chcąc uzyskać taki efekt, warto postawić na dyskretne poświaty rzucane na pomieszczenie z różnych miejsc (zarówno z poziomu podłogi, stołu i ściany). Delikatne, niezbyt silne światło subtelnie oświetli wnętrze, nie będzie oślepiać i nada przyjemny klimat. Można też postawić na światło rozproszone, które będzie rzucało na ściany nieregularne smugi. Designerskie lampy gwarantują naprawdę ciekawy efekt.

Więcej na stronie https://idealdesign.pl/wiszace-lampy-designerskie-nowoczesne

Categories Ciekawe