TOP

Wnętrze auta też można tuningować

Poprawianie wyglądu posiadanego auta to jedno z ulubionych zajęć praktycznie większości kierowców, w szczególności tych należących do najmłodszych pokoleń. Takie działania pozwala na nadanie autu cech, zgodnych z indywidualnymi upodobaniami kierowcy, co z kolei pozwala na wyróżnianie się wśród innych użytkowników czterech kółek.

Tuning tradycyjnie

Zmienianie wyglądu auta zazwyczaj obejmuje jego zewnętrzną część. Oznacza to w praktyce zastosowanie dodatków, które mają za zadanie nadanie karoserii auta nieco bardziej sportowego wyglądu. Przykładem takiego działania może być chociażby założenie tzw. spojlera w tylnej części nadwozia, czyli elementu, który ma za zadanie dociskanie auta do drogi przy wykorzystaniu oporu przepływającego powietrza.

Inne, popularne sposoby na zmianę wyglądu zewnętrznego samochodu to m.in.: założenie sportowej końcówki rury wydechowej, która nadaje auto sportowego brzmienia, założenie aluminiowych felg w miejsce tradycyjnych stalowych, naklejenie plastikowych dodatków na reflektory, tzw. brewek, które nadają przedniej części auta ciekawego wyglądu, czy też zastosowanie nowego lakieru, całkowicie wyróżniającego auto pośród innych aut na drodze.

Środek podatny na zmiany

Okazuje się jednak, że nie tylko zewnętrza część samochodu nadaje się do dokonywania tuningowych zmian. Z powodzeniem działania takie można także przeprowadzić we wnętrzu samochodu. Oczywiście w pierwszej chwili na myśl przychodzi założenie wysokiej klasy systemu car-audio. To jednak tylko jedna z możliwości, jaką można wykorzystać.

Innymi będą m.in.: sportowe tła prędkościomierza i obrotomierza, zmiana oryginalnej gałki skrzyni biegów na bardziej stylową, zmiana koloru deski rozdzielczej, dodanie sportowych elementów zdobniczych na desce, bądź też podsufitce, czy wreszcie ingerencja w oryginalny lakier na skórzanych fotelach samochodowych. Ten ostatni sposób wymaga szerszego omówienia.

Fotele nie do poznania

Skórzane fotele to przede wszystkim niezwykła wygoda, prestiż i inne walory użytkowe. Nieocenioną zaletą jest także możliwość w miarę prostej zmiany ich koloru. Służy do tego specjalna farba do skóry samochodowej, która przeznaczona jest specjalnie do tego typu materiału. Jej właściwości pozwalają na nałożenie dowolnego koloru z oferowanej palety, a co za tym idzie dostosowanie wyglądu foteli do upodobań użytkownika.

Korzystając z farby do skóry samochodowej można mieć pewność, że wytrzyma ona nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Oczywiście tylko wtedy, gdy do malowania użyty został produkt markowy, a nie tania, mało warta podróbka.

Farbę do skóry samochodowej kupisz na Lakiery24.com

Categories Ciekawe
https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/ https://w-sumie.com.pl/budowa-i-pokroj-czyli-anatomia-konia-co-warto-wiedziec-o-pieknych-zwierzetach/ http://gla-missions.org/czy-jazda-konna-to-sport-dla-kazdego/