TOP

Czy warto stosować lakiery winylowe?

Obecnie na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej rodzajów lakierów. Często widzimy ich skomplikowane nazwy, zróżnicowane ceny i nie mamy pewności, które z nich warto stosować. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się wśród kobiet lakiery hybrydowe. Wiele z nas odstrasza jednak ich stosunkowo wysoka cena i skomplikowany proces aplikacji. Inną ciekawą opcją są lakiery winylowe. Warto zapoznać się z nimi, by przekonać się, że mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla zwykłych lakierów i lakierów hybrydowych.

Dlaczego warto stosować lakiery winylowe?

Lakier winylowy to lakier, który łączy w sobie wysoką trwałość charakteryzującą lakiery hybrydowe i prosty sposób aplikacji. Lakiery winylowe nakłada się w dokładnie taki sam sposób jak zwykłe lakiery. Po nałożeniu przez znacznie dłuższy czas pozostają one niezniszczone – prezentują się dobrze przez aż siedem dni.

Obecnie wiele osób chcąc, by lakier pozostawał niezniszczony przez długi czas na ich paznokciach decyduje się na hybrydę. Niestety, lakiery hybrydowe, chociaż charakteryzują się dużą trwałością, nie są wolne od wad: są stosunkowo drogie, a ich proces aplikacji skomplikowany. Chociaż można nakładać je w domowych warunkach, bez potrzeby wizyty u kosmetyczki, to niezbędna jest do tego specjalna lampa UV do utwardzania.

Lakier winylowy również dość długo utrzymuje się na paznokciu – około siedmiu dni, przy czym nakłada się go w bardzo prosty sposób. Z tego powodu jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, mających mało czasu, które nie mają ochoty co dwa dni przemalowywać paznokci na inny kolor.

Jak nakładać lakiery winylowe?

Tak jak było wspomniane, w przypadku lakierów winylowych proces nakładania jest bardzo prosty. Nie potrzeba do tego lampy UV, ani żadnych innych specjalnych urządzeń. Wystarczy pomalować paznokcie tak samo jak w przypadku zwykłego lakieru. Jeżeli chcemy, by kolor paznokci był intensywny, można nałożyć dwie warstwy.

Lakier winylowy zawiera w swoim składzie polimery winylowe. To właśnie one odpowiadają za jego trwałość i twardość. Lakier z polimerami winylowymi w składzie najlepiej suszyć w naturalnym świetle – trwa to około siedmiu minut, chociaż długość może się różnić w zależności od producenta. Jeżeli chcemy zapewnić paznokciom jeszcze dodatkową ochronę i większą trwałość, warto pomyśleć o tym, by zastosować także top coat.

Stosowanie lakierów winylowych jest całkowicie bezpieczne dla paznokci. Można usunąć je w bardzo szybki sposób, zmywając przy pomocy wacika nasączonego zmywaczem. Lakiery jak i inne kosmetyki do paznokci kupisz w sklepie SEOL Cosmetics.

Categories Zdrowie i Uroda
http://ngenuity.org/jak-pokonac-strach-przed-konmi/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/7-czarna-mebloscianka https://musicinfium.com/spodnie-na-konia-jak-wybrac-idealne-bryczesy/