TOP

Wanna asymetryczna i jej atuty

Choć przez dziesiątki lat wanny w niemal wszystkich domach miały klasyczne kształty prostokąta, dziś trend uległ zdecydowanej zmianie. Coraz chętniej wybierane są bowiem inne warianty. Wśród nich prym wiodą wanny asymetryczne. Jakie są ich główne zalety?

Wanna asymetryczna – charakterystyka

Wanna asymetryczna, jak wskazuje jej nazwa, posiada nieregularny kształt, pozbawiony symetrii. Może zatem przypominać np. trapez, trójkąt czy sześciokąt, jednak daleko jej do owalu czy najpopularniejszego od wielu lat prostokąta. Wanny asymetryczne przeznaczone są do montażu w rogu pomieszczenia, dlatego każdy z dostępnych modeli oferowany jest w dwóch wariantach – lewostronnym lub prawostronnym. Oczywiście w sklepach znajdziemy mnóstwo opcji i nie chodzi tu jedynie o kolor czy kształt, ale też dodatkowe elementy, jak np. szklany parawan, dzięki któremu uzyskujemy swego rodzaju połączenie z prysznicem. Choć wanny asymetryczne mają tak inną formę od tradycyjnych, to ich montowanie niczym się w zasadzie nie różni.

Zalety wanny asymetrycznej

Wanny asymetryczne są tak skonstruowane, że zajmują dużo mniej miejsca od klasycznych. Dla właścicieli niewielkich łazienek to wprost zbawienie, ponieważ można zyskać więcej przestrzeni i wnieść do wnętrza powiewu świeżości i lekkości. Dodatkowo ciekawy kształt sprawia, że całość nabiera oryginalnego, nowoczesnego, a jednocześnie gustownego stylu. Poza wyglądem nie możemy zapomnieć o funkcjonalności. Wanny asymetryczne sprawdzają się w przypadku ludzi w każdym wieku i stanie zdrowia, ponieważ nie są tak wysokie, jak klasyczne, łatwiej więc z nich skorzystać. Można także zdecydować się na wersje z siedziskiem, podstawkami, podłokietnikami, hydromasażami, ewentualnie dokupić wygodne poręcze i uchwyty. Ważnym aspektem jest również solidność i bardzo dobra jakość wanny asymetrycznej oraz materiał, który posłużył do jej wykonania. Chętnie wybierany akryl charakteryzuje się większą przyczepnością do skóry, przez co trudniej o niebezpieczne ślizganie się po spodniej warstwie.

Gdzie kupić wannę asymetryczną?

Jeśli chodzi o samo nabycie, z tym nie powinno być kłopotu, ponieważ wanny asymetryczne są dziś tak popularne, że każdy producent czy sklep ma w ofercie sporo takich modeli. Każdy z nich oczywiście różni się od siebie rozmaitymi rzeczami, dlatego najlepiej zapoznać się najpierw z propozycjami zamieszczonymi na stronach internetowych. Przejrzenie na spokojnie wszystkich opcji w sklepach online pozwoli na lepsze rozeznanie się w temacie i dokonanie przynajmniej wstępnego wyboru. Jeśli decyzja nie jest jeszcze stuprocentowa, można podjechać do punktu stacjonarnego i na żywo obejrzeć wybrane modele.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne

Categories Dom i Wnętrze
https://www.gama-sklep.com.pl/a/386-bialy-blat-w-kuchni https://livingspacestudio.pl/odwiedzamy-sklep-jezdziecki-stroj-dla-dziecka/ https://tomaszkubis.pl/wygodny-i-komfortowy-stroj-jezdzca-konnego/