TOP

Uważaj na wysoki poziom cukru!

Badanie poziomu glukozy we krwi to swoisty standard, które przeprowadza każde laboratorium medyczne. Niestety, wciąż jest to pomiar, którego wyników obawiamy się chyba najbardziej. Zwłaszcza, że u wielu osób cukrzyca rozwija się bardzo powoli i często bywa zaskoczeniem dla Pacjentów.

Jak uniknąć niekorzystnego wyniku podczas badania poziomu cukru we krwi? Oczywiście stosowanie tutaj jakiś doraźnych metod nie ma sensu. Po pierwsze – rzadko kiedy są one skuteczne. Po drugie – jeśli mamy do czynienia z cukrzycą, lepiej zadbać o to, by choroba ta w miarę szybko wyszła na jaw.

Cukier a… nałóg

Cukier jest jednym z największych problemów podczas prowadzenia zdrowej diety. Dlaczego? Ponieważ wpływa on również na ośrodki w mózgu, które są odpowiedzialne za poczucie szczęścia. Nic więc dziwnego, że potrafimy coraz bardziej „nagradzać się” w ten sposób, oczywiście szkodząc swojemu zdrowiu.

Cukrzyca to nie jedyny problem. W ślad za zbyt dużą ilością cukru pojawiają się takie schorzenia jak nadwaga (w końcu otyłość), problemy ze snem, permanentne zmęczenie i problemy z zębami. W niektórych przypadkach nadmierna ilość cukru może wywołać istotne zmiany depresyjne. Czy zatem warto sobie szkodzić?

Badanie cukru – o czym pamiętać?

W każdym laboratorium medycznym możemy zrobić badania stężenia cukru we krwi. Zanim jednak się na nie zdecydujemy, musimy uwzględnić kilka obostrzeń, jakie muszą nim towarzyszyć.

1. Na badanie zawsze przychodzimy na czczo. Oznacza to, że nie powinniśmy spożywać również kawy i innych używek. Zwróćmy uwagę również na to, że wieczorem przed badaniem powinniśmy zjeść lekką kolację. Oczywiście nie polega to na tym, by się głodzić. Nieprzyjmowanie pokarmów przez dłuższy czas może wywołać efekt przeciwny do oczekiwanego!

2. Choć to może wydawać się dziwne, to na badanie zawsze powinniśmy przychodzić będąc w pełni odprężonymi. Stres a także wysiłek fizyczny mogą okresowo zwiększyć poziom cukru we krwi, co bardzo negatywnie wpływa na wynik badań.

3. Zawsze należy pamiętać o tym, że niebezpieczny dla zdrowia jest zarówno zbyt wysoki, jak i zbyt niski poziom cukru we krwi. Jeśli podczas badania wynik był niższy niż 75, koniecznie należy podjąć dalsze badania, mogące wpłynąć na rozwiązanie tego problemu.

Jak nie dać się zaskoczyć cukrzycy?

Badanie przeprowadzone w laboratorium medycznym może być dla wielu osób zaskoczeniem. Dlatego – jeśli istnieje takie podejrzenie – już wcześniej zadbajmy o odpowiednią dietę:

– napoje gazowane zastąpmy wodą niegazowaną z dodatkiem owoców, lub ewentualnie mięty,
– jogurty smakowe warto zastąpić naturalnymi, które – jeśli mamy taką potrzebę – możemy ubogacić naturalnymi owocami,
– nie zapominajmy o owocach, orzechach i dużej ilości warzyw.

Po co czekać na wyniki badań? Lepiej zadbać o zdrowie już teraz!

Więcej informacji znajdziesz na stronie synevo.pl

Categories Ciekawe
https://defendingwisconsin.org/kask-do-jazdy-konnej-o-czym-warto-pamietac/ https://labels2017.org/sklep-jezdziecki-dla-amatora-i-profesjonalisty/ https://benmeirovitz.com/pierwsze-lekcje-jazdy-na-koniu/