TOP

Urządzanie małej i przytulnej kuchni

Mała kuchnia może być nie tylko funkcjonalna, ale także przytulna. Wszystko oczywiście zależy od jej właściwej aranżacji. Stosowane wyposażenie wnętrz – Barokko powinni być kolorowe, eleganckie, a także wykonane z dobrej jakości materiałów.

Kolorystyka małej kuchni

Mała kuchnia powinna przede wszystkim zostać pomalowana na odpowiedni kolor, który powiększy ją optycznie. Można także wyeksponować jedną ze ścian, dzięki czemu przestrzeń nabierze głębi. W małej kuchni dobrze jest pomalować listwy podłogowe na jaśniejszy kolor niż ściany, a także dobrym pomysłem jest wybranie jasnego materiału na podłogę.

Dodatki wykorzystane w małej kuchni

Wyposażenie wnętrza – Barokko zastosowane w małej kuchni pełni zarówno rolę praktyczną jak i ozdobną. Warto wybierać te przedmioty, które jednocześnie mogą pełnić kilka funkcji. Modna kuchnia oparta jest na produktach wykonanych ze stali nierdzewnej i szkła, które doskonale się prezentują niezależnie od wielkości pomieszczenia.

Meble kuchenne

Jeżeli chodzi o meble kuchenne, to musimy sobie zdawać sprawę, że mała kuchnia nie jest odpowiednim miejscem do spożywania posiłków. Warto wyznaczyć do tego celu na przykład salon lub inny pokój. W kuchni natomiast postawmy na meble, które będą pomocne w przygotowaniu posiłków, w przechowywaniu naczyń. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju przeszklenia. Jeżeli decydujemy się na balat kuchenny, to musi on mieć przynajmniej osiemdziesiąt centymetrów, aby zapewnić komfort w czasie tworzenia posiłków. Dobrze jeżeli zrezygnujemy z drzwiczek na zawiasach, na rzecz przesuwnych. Często w małej kuchni wykorzystuje się także szafki na kółkach, które chowane są po blatem.

Sprzęt AGD

Trudno wyobrazić sobie kuchnie bez sprzętu AGD. Podstawą jest zlew, piekarnik, czy lodówka, a także zmywarka. Mała kuchnia często wymaga kompromisu. Decydując się na zmywarkę, dobrze jest pomyśleć o zlewie jednokomorowym, co pozwoli zaoszczędzić odpowiednią ilość miejsca. Dobrze także postawić na urządzenia wielofunkcyjne, takie jak piekarnik mający jednocześnie funkcje mikrofalówki. Posiadany okap powinien znajdować się w zabudowie.

Oświetlenie małej kuchni

To w jaki sposób będzie kuchnia się prezentowała zależy nie tylko od tego jakie zastosujemy wyposażenie wnętrz – Barokko. Ważne jest również oświetlenie. Okno w małej kuchni może nadać jej przestronności. Centralna lampa powinna dawać silne, jasne światło. Dobrze jeżeli dodatkowe oświetlenie halogenowe umieszczone zostanie nad blatem roboczym. Ułatwi to w znaczącym stopniu pracę w kuchni.
Zapewnij nowoczesny wygląd swojemu mieszkaniu z https://barokko.pl/

Categories Dom i Wnętrze