Posiadając własną firmę przewozową z pewnością każdy kierownik czasem zastanawia się gdzie dokładnie znajdują się jego pojazdy. Czy aby nie zboczyły z wyznaczonej trasy bądź nie posiadają żadnych opóźnień? Czasem ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania bez dodatkowej pomocy. Bardzo przydatnym oprogramowaniem, które jest w stanie pomóc przedsiębiorcy w tej sprawie jest telematyka. Lokalizacja ciężarowych na mapie wraz z tym systemem będzie prostsza niż kiedykolwiek! Jak to działa?

 

Systemy telematyczne z lokalizatorem GPS

 

Systemy telematyczne, które zainstaluje się do komputera pokładowego samochodów pozwalają na poprawę bezpieczeństwa i optymalizację działań każdej firmy przewozowej. Przede wszystkim na pierwszy plan warto wziąć lokalizator GPS. Znajduje się on głęboko w komputerze pokładowym pojazdów ciężarowych dlatego bardzo trudno go zlokalizować i ewentualnie zdemontować. Dzięki temu samochód ciężarowy będzie zawsze widoczny na ekranie aplikacji systemu telematycznego znajdującego się w komputerze bądź smartfonie przedsiębiorcy. Stwarza to ogromną kontrolę zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa. Przykładowo podczas kradzieży wystarczy, że kierowca szybko zgłosi taki wypadek, a kierownik będzie mógł zareagować i wezwać pomoc, która odbije ciężarówkę. Bez systemu telematycznego i lokalizatora GPS byłoby to o wiele trudniejsze!

 

Dodatkowo lokalizator GPS pozwala na dokładne określenie pozycji w trakcie jazdy kierowcy. Czasem na drodze zdarzają się niespodziewane zmiany tras dlatego dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł szybko przeanalizować obecną pozycję przewoźnika i skierować go na inny kurs oszczędzając na jego czasie i firmowym paliwie.

 

Podsumowanie

 

Lokalizator GPS to tylko jedna z wielu zalet sprawnych systemów telematycznych. Jednym z najlepszych jest system od Grupy DBK o nazwie Dbkfleetmanagement. Posiada on również zaawansowane raporty spalania, analizę stanu technicznego pojazdu czy profesjonalną pomoc w dziale obsługi klienta.