TOP

Tarasy ogrodowe – jak je zaprojektować?

Eleganckie tarasy ogrodowe to miejsce, gdzie bez wątpienia wypoczniemy, zregenerujemy siły. To też przestrzeń idealna do podawania posiłków w okresie późnej wiosny i lata. Zaaranżowanie takiej przestrzeni nie powinno dzisiaj sprawić nam żądnego problemu – z pomocą przychodzą nam nie tylko architekci zieleni, ale także sami producenci mebli ogrodowych, którzy zaskoczą nas szerokim wyborem produktów oraz samymi projektami.

Jakie meble okażą się najlepsze na tarasy ogrodowe?

Szukając idealnych mebli przede wszystkim powinniśmy być świadomi, na jakie czynniki będą one narażone zdobiąc tarasy ogrodowe. Przede wszystkim: zmienne warunki atmosferyczne. W okresie wiosny, lata i jesieni meble będą narażone na kontakt z silnym promieniowaniem słonecznym, deszczem, wysokimi temperaturami, zabrudzeniami. Istotne jest, aby materiały, z których są tworzone odznaczały się wysokim stopniem odporności na uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie. Wśród licznych propozycji warto zwrócić uwagę na meble technorattanowe i aluminiowe.

Technorattan – harmonijne połączenie klasyki i nowoczesności

Technorattan znany jest w Polsce od dawna – dzisiaj to właśnie on wybierany jest najchętniej do ogrodów i na tarasy. Wynika to nie tylko z faktu, że materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia, ale także dlatego, że świetnie imituje klasyczny rotang. Technorattan dostępny jest w wielu opcjach kolorystycznych, dodatkowo także projektanci oferują nam kolekcje nowoczesne, jak i klasyczne. Technorattan doskonale spełni swoją rolę zarówno w ogrodach, jak i na tarasach, tych obszernych i niewielkich.

Meble aluminiowe – co warto o nich wiedzieć?

Alternatywą dla klasycznego technorattanu jest aluminium – lekkie, malowane proszkowo, odporne na wnikanie rdzy. Meble aluminiowe to interesująca alternatywa dla osób ceniących minimalizm i nowoczesność. Meble takie świetnie sprawdzą się na niewielkich balkonach.

Categories Dom i Wnętrze