TOP

Świat dziecka – jaki jest tak naprawdę?

Porozmawiać ze swoim dzieckiem. Wsłuchać się w to, co ma ono do powiedzenia i opowiedzenia. Prowadzić z nim rzeczywisty dialog, a nie tylko wciąż zasypywać dziecko nakazami i pouczeniami. Szczerze rozmawiać, o wszystkim i czasami trochę o niczym, gdy po prostu mamy ochotę tylko ze sobą przebywać. Dawać sobie wsparcie. Bez względu na to, czy dziecko ma trzy lata, trzynaście czy trzydzieści. Jak to zrobić?

Rozmawiać od małego

Rozmowa z dzieckiem jest wielką sztuką, której od samego początku trzeba się intensywnie uczyć. Warto mówić o wszystkim już do niemowlęcia, z którym przecież zazwyczaj spędzamy więcej czasu niż ze starszymi dziećmi. Z kilkulatkiem można już pogadać o urządzaniu jego pokoju. Wybierając tanie meble dla dzieci, które umeblują jego królestwo dokładnie tak, jak to maluch sobie wyobraża. Na gama-sklep.com.pl znajdziemy meble, które nam to ułatwią.

Przeżywać razem drobne i ważne sprawy

Sztuka rozmowy z dzieckiem nie powstanie z niczego, ale musi wynikać z zaangażowania w sprawy dziecka. Nie oznacza to, że powinniśmy wtrącać się we wszystko, naruszając prywatność dziecka. Ale wsłuchujmy się uważnie w to, co dziecko mówi.

Przede wszystkim – znajdźmy dla niego czas, co przecież stanowi wielki problem dla większości rodziców. Jeśli jednak tego nie zrobimy, wówczas w żaden sposób nie porozumiemy się z dzieckiem, tym  młodszym i tym starszym. Jeśli zaprzepaścimy ten czas, kiedy dziecko ma kilka lat, wówczas bardzo trudno będzie nawiązać z nim kontakt w nastoletnim czy późniejszym okresie jego życia.

Robić razem coś ciekawego

Najlepszą metodą na pobycie razem i złapanie kontaktu z dzieckiem jest robienie czegoś razem. Nic nie łączy tak bardzo jak wspólne hobby. Najlepiej takie, które rozwija dziecko intelektualnie czy fizycznie. Świetna propozycja to na przykład wypady z dziećmi do parku linowego.

Categories Dom i Wnętrze