TOP

Stwórz własną witrynę – jak działać krok po kroku?

Własna strona internetowa to doskonała wizytówka naszej osoby – może być ona wykorzystywana na wiele sposobów. Własna strona może stanowić portfolio naszych prac, ale także służyć jako miejsce, w którym dzielimy się naszymi przemyśleniami – być blogiem. Zaprojektowanie i uruchomienie własnej strony może być pierwszym krokiem do rozpoczęcia prawdziwej kariery w sieci. O czym musimy pamiętać podczas przygotowywania witryny?

Hosting ma znaczenie

Przede wszystkim postawmy na profesjonalny hosting – dzięki niewielkim opłatom miesięcznym lub rocznym otrzymamy dość miejsca na to, aby na naszej stronie móc publikować materiały graficzne, teksty, materiały video bez ograniczeń. Hosting stron www oferowany przez profesjonalnych dostawców to również możliwość tworzenia backupów nawet kilka razy w ciągu doby. Co powinno być dla nas ważne podczas wyboru firmy hostingowej? Z pewnością są to takie zagadnienia jak uptime, szybkość łącza, bezpieczeństwo, transfer, możliwość przekroczenia limitów. Z pewnością bardzo ważna jest także pomoc techniczna, która pomoże nam w przypadku problemów z witryną. Cena za hosting uzależniona jest od ilości zajmowanego miejsca.

Stwórz profesjonalne teksty na swoją witrynę

Chcąc przedstawić siebie lub swoją ofertę szerszej publiczności uzupełnijmy naszą witrynę o tekst. Jeśli nie czujemy się na siłach do stworzenia dobrej jakości tekstu możemy poprosić o pomoc doświadczonego copywritera. Zanim przystąpi on do pracy zada nam kilka pytań, co pozwoli mu dokładnie przedstawić Ciebie lub Twoją ofertę.

Warto pomyśleć także o grafiku – chcąc, by strona zachwycała wizualnie powinniśmy zastanowić się nad odpowiednią grafiką. Jeśli zadanie to jest ponad nasze siły warto poszukać specjalisty, który w krótkim czasie stworzy piękny layout na naszej witrynie.

Categories Technologia