TOP

Stare drzewa w ogrodzie

Jeśli mamy wiekowe drzewo w ogrodzie, to możemy czuć się szczęściarzami, którzy dostali fragment autentycznego piękna. Możemy w cieniu takich drzew stworzyć na przykład leśny ogród. Nawet pojedyncze stare drzewo wspaniale podkreśli ponadczasowy urok naszej przestrzeni. Docenią go szczególnie miłośnicy ogrodów nawiązujących do klasycznych ogrodów angielskich, w których eksponowano elementy przeszłości.

Wybierzmy rośliny lubiące cień

Żeby zagospodarować teren pod drzewami, zdecydujmy się na rośliny, które dobrze znoszą cień. Wybierzmy takie nasadzenia, które przyjmą się bez problemu i nie będą wymagały szczególnej pielęgnacji. Takie, które dodatkowo stworzą naturalistyczną kompozycję.

W tej roli sprawdzą się byliny, m.in: czosnek niedźwiedzi, zawilec, kokorycz, barwinek, ciemiernik, przylaszczka, konwalia majowa, aster, parzydło. Nie trzeba ich sadzić w jakimś rygorystycznym porządku. Lepiej zdać się na pewną dowolność.

Odpoczynek w cieniu  starych drzew

W cieniu starych drzew powstanie leśny mikroklimat. Jeśli w tym miejscu postawimy altankę lub przygotujemy kawałek utwardzonej nawierzchni (drewnianej czy kamiennej) możemy stworzyć tam przyjemne i niebanalne miejsce do wypoczynku.

Przydadzą się lekkie meble technorattanowe, które z łatwością przestawimy. W Garden Space znajdziemy takie właśnie meble ogrodowe. W sercu naszego leśnego ogrodu powstanie azyl, do którego uciekniemy zawsze wtedy, gdy zapragniemy oderwać się od rzeczywistości.

Bajkowy domek ogrodowy

Stare drzewa stworzą nieco tajemnicze miejsce, doskonałe do postawienia tam małego drewnianego domku. Spędzimy w nim wyjątkowe chwile, niezależnie od pogody. Poczujemy się trochę jak w baśni. Sam domek wyglądać będzie tak, jakby wyrwano go z pięknej opowieści.

Categories Dom i Wnętrze
https://www.gama-sklep.com.pl/a/7-czarna-mebloscianka https://inklouds.pl/pierwsza-jazda-konna-jak-sie-przygotowac/ http://capitalareafriendsoftransit.org/oficerki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej/