TOP

Skrzyniopalety i pojemniki z tworzywa sztucznego niezbędne dla branży logistycznej

Towary, które kupujemy w sklepach lub z których wykonane są te rzeczy, przebywają często ogromne odległości, aby dotrzeć od miejsca produkcji do sklepu. Nierzadko droga od producenta do konsumenta to tysiące kilometrów, a towary pokonują morza i oceany i są transportowane różnymi środkami transportu. Dlatego tak ważne jest to, w czym i jak są przewożone towary, szczególnie te wrażliwe. Poza szybkością, bardzo istotne jest, aby towar trafił do klienta w stanie idealnym. W wielu branżach bezpieczny transport zagwarantują równego rodzaju pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych.

Pojemniki z tworzywa sztucznego dostępne na rynku

Producenci, sklepy czy firmy logistyczne, czyli podmioty, dla których pojemniki do transportu są wyposażeniem niezbędnym, mają duży wybór pojemników wykonanych z tworzywa sztucznego. Materiał ten pozwala na wykonanie pojemników o dowolnym kształcie, wielkości czy kolorze, odpowiednio dostosowanym do danego towaru. Dostępne są między innymi pojemniki z tworzywa sztucznego:

– składane,
– pełne lub ażurowe,
– do kontaktu z żywnością,
– zamykane lub otwarte,
– tradycyjne lub skrzyniopalety.

Poza tym producenci oferują wiele dodatkowych akcesoriów. Niewątpliwą zaletą pojemników z plastiku jest to, że można je myć i dezynfekować, co jest istotne i niezbędne w branży spożywczej. Zużyte lub zepsute pojemniki z tworzyw sztucznych można poddać recyklingowi.

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego niezbędne w wielu branżach

Jednym z często stosowanych typów pojemników wykonanych z tworzywa sztucznego są skrzyniopalety. Są one niezbędne w przypadkach, gdy stosowanie tradycyjnych palet z ofoliowaniem nie zdaje egzaminu lub jest wręcz niemożliwe. Tak jest na przykład w przypadku artykułów żywnościowych czy artykułów sypkich i drobnych. Wśród wielu zalet, jakimi cechują się skrzyniopalety z tworzywa sztucznego jest między innymi to, że można je przykrywać. Są one ponadto trwałe, można je myć oraz ustawiać jedna na drugiej. Dzięki temu, że dostępne są zarówno skrzyniopalety pełnie, jak i ażurowe, można je bezproblemowo dobrać pod kątem przewożonego towaru.

Pojemniki składane i ich zalety

Innym rodzajem pojemników wykonanych z tworzyw sztucznych przez https://www.schoellerallibert.com/pl/ są pojemniki, które po opróżnieniu można składać, oszczędzając w ten sposób miejsce. Pozwala na to specjalna konstrukcja i to jest ich największa zaleta. Oszczędność miejsca jest niezwykle ważna i pozwala na redukcję kosztów magazynowania i transportu. Takie pojemniki składane dostępne są w szerokim asortymencie pozwalając nabywcom dobrać odpowiednie pod względem wielkości czy innych parametrów.

Categories Ciekawe