TOP

Przygotuj ogród na zimę

Zbliżająca się wielkimi krokami jesień oznacza koniec sezonu na wylegiwanie na leżaku przed domem. Aby móc korzystać z dobrodziejstw własnego ogrodu i tarasu przyszłoroczną wiosną, powinieneś już teraz zadbać o swoje podwórko. Jak przygotować się na kilkumiesięczne ochłodzenie i opady śniegu? Sprawdź!

Trawnik i rośliny

Jeśli warunki atmosferyczne są sprzyjające, warto jeszcze w listopadzie dokładnie skosić trawnik. Intensywnie opadające z drzew liście tworzą na trawniku gęsty dywan, który pod wpływem deszczu i rosy coraz mocniej nasiąka wodą. Aby uniknąć powstania tak zwanej pleśni śniegowej, należy starannie zagrabić i usunąć wszystkie liście.

Ponadto, późna jesień to ostatni dzwonek, aby przekopać wszystkie rabaty i przydomowy warzywnik. Ziemia będzie żyźniejsza, jeśli przed przekopaniem rozsypiesz na niej nawozy fosforowe albo potasowe.

Meble ogrodowe

Wilgoć i mrozy nie sprzyjają strukturze mebli ogrodowych. Aby drewniane i plastikowe komplety nie niszczały pod wpływem niekorzystnych warunków pogodowych, poszukaj dla nich chłodnego i przewiewnego miejsca, gdzie spokojnie przezimują. Jeśli w swojej kolekcji posiadasz nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu nie musisz obawiać się nadejścia zimy – syntetyczny rattan jest materiałem w pełni odpornym na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, więc możesz mieć pewność, że śnieg i niskie temperatury nie wpłyną na kondycję foteli czy krzeseł.

Nie tylko porządki

Nadchodząca zima oznacza jedno – Boże Narodzenie! Warto już teraz przygotować się na pierwszą gwiazdkę i nadać nadchodzącym świętom niezwykłą oprawę. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym pojawiły się już pierwsze kolekcje lampek i dekoracji świątecznych dedykowanych zewnętrznym przestrzeniom. Kupując dekoracje świąteczne do ogrodu zwróć uwagę, czy posiadają specjalne oznaczenia potwierdzające ich odporność na wilgoć i mróz.

Categories Dom i Wnętrze
http://atmlive.pl/czaprak-od-czego-zalezy-jego-wybor/ http://www.fcbu.org/pierwsze-godziny-nauki-jazdy-konnej-sie-przygotowac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/334-meble-kuchenne-nowoczesne-szare