Decydując się na stworzenie własnego miejsca w sieci musisz znaleźć osoby, dla których projektowanie stron internetowych to chleb powszedni. Firmy takie to zazwyczaj agencje interaktywne i agencje marketingowe. Ich pracownicy przeprowadzą nas przez cały proces projektowania stron i wskażą co robić, aby funkcjonowały one prawidłowo.

Projektowanie stron internetowych – od czego zacząć?

Współcześnie posiadanie własnej witryny internetowej w sieci jest jednym z elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszej firmy. Wyszukiwanie usług i produktów przez sieć jest dzisiaj powszechne, a klienci chętnie korzystają z możliwości kupowania bez wychodzenia z domu. Szukając firm, które oferują projektowanie stron Katowice pamiętajmy o tym, aby sprawdzić ich referencje oraz dotychczasowe dokonania.

Pierwszym krokiem jest spotkanie z programistami, informatykami. Konieczne jest przedstawienie im swojego pomysłu na stronę lub też wysłuchanie ich propozycji. Na spotkaniach takich może być obecny także grafik komputerowy, który podpowie w jaki sposób sprawić, by strona stała się bardziej funkcjonalna i łatwa w obsłudze dla klientów. Projektowanie stron to przede wszystkim określenie, czego potrzebuje sam klient oraz jakiego typu produkt czy usługę proponuje klientom. Na tej podstawie tworzone są szkice strony i projektowane jej „wnętrze”.

Pozycjonowanie stron internetowych

Projektowanie stron www to złożony proces, podczas którego trzeba uwzględnić również późniejsze pozycjonowanie. Pozycjonowanie to szereg działań, które pozwalają na stopniowe podnoszenie widoczności domeny w sieci. Pozycjonowaniem zajmą się doświadczeni specjaliści od SEO. Odpowiednio zaprojektowana strona internetowa znacząco ułatwi wdrażanie procesu pozycjonowania.