TOP

Posadzki pcv są bezpieczne i niedrogie w utrzymaniu – co jest tego przyczyną?

Akrylowanie posadzek pozwala dobrze zabezpieczyć posadzkę pcv niezależnie od tego czy ma to miejsce w budynkach biznesowych, medycznych, szkołach, czy salonach firmowych. Zaznaczmy, że posadzka akrylowa jest bezpieczna dla ruchu pieszego. Z tego powodu wielu projektantów decyduje się na nią, a inwestorzy chętnie zatwierdzają projekt ze względu na niski koszt utrzymania podłogi. Zaznaczmy, że koszt utrzymania podłogi jest niski, o ile jest ona dobrze konserwowana. Nie trzeba wtedy podejmować się renowacji.

Najwyższą zaletą podłóg powleczonych warstwą akrylu jest łatwość jej czyszczenia

Warstwa polimeru ułatwia wykorzystywanie codziennych środków myjących i dezynfekujących. Ponadto brud zbiera się na powierzchni, a nie wnika w podłogę, co czyni ją przyjaźniejszą dla zdrowia.

Pamiętajmy też, że w obiektach medycznych wyklucza się wszelkie wykładziny dywanowe i tego typu materiały. Drewno nie jest również dobrą alternatywą pomimo że jest estetyczne to jest dużo droższe w utrzymaniu niewskazane w wielu warunkach pracy. Posadzki pcv są rozsądnym wyborem pomiędzy estetyką, bezpieczeństwem i użytecznością.

Firm oferujących akrylowanie jest cała masa. Niemalże w każdym powiecie można znaleźć odpowiedniego specjalistę, który dysponuje wysokoobrotową maszyną do polimeryzacji. Proszę pamiętać, że zlecając tego typu usługę Powinniście państwo dobrze zabezpieczyć się umową. Nic nie powinno być zrobione na tak zwaną gębę, ani po znajomości. Nawet nasza redakcja doświadczyła usług akrylowania dzięki jednej firmie z Gdańska.

Ceny i jakość akrylowania

Zależnie od tego czy polerowanie podłogi wykonywane jest na zlecenie, czy wybierane podczas przetargu, ceny mogą być różne. Naszym zdaniem fachowa firma powinna przeprowadzić solidny audyt całej powierzchni, zanim ostatecznie ustalić z Państwem cenę. Niedokładny audyt może skutkować złym wykonaniem zadania albo ograniczeniem umowy do kilkunastu pomieszczeń zamiast do wszystkich ze względu na koszty dla firmy wykonującej usługę. Dobrze jest brać firmy z polecenia, takie, które zobowiązują się zaprezentować swoje efekty albo próbki.

Na szczęście rynek jesteś konkurencyjny i nie musimy się mocno martwić o jakość usługi. Nie zapominajmy jednak o warunkach bezpieczeństwa (umowa).

 

Categories Ciekawe