TOP

Jak poradzić sobie z dziecięcym buntem podczas spaceru?


Zbuntowany dwulatek w spacerówce? Dla osób, które nie mają dzieci, to brzmi jak science fiction. Ale dla rodziców małych dzieci to codzienność. Jak poradzić sobie z takim spacerowym buntem, który ogarnia dzieci około osiemnastego miesiąca życia? Kiedy walczą o wszystko. A najbardziej o swoją swobodę. Same nie wiedzą, czego chcą. Wychodzą z wózka i wolą go pchać, a potem się szybko meczą i pragną być wiezione.

Po prostu przygotuj się na wszystko

Spokój, spokój i jeszcze raz spokój – polecany rodzicom dziecka, które wkracza w etap buntu dwulatka. Przygotujmy się na humory i afery. Pocieszmy się, że kiedyś to minie. Często wózek jest naszym podstawowym środkiem przemieszczania się z dzieckiem, wiec nie możemy z niego zrezygnować. Spróbujmy jakoś opanować bunt i odwrócić uwagę malucha.

Zmieńmy perspektywę

Wózek wielofunkcyjny umożliwia nam wożenie dziecka w różnej pozycji. Przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Może takie zmiany spodobają się maluchowi. Takie wózki wielofunkcyjne oferują nam sklepy z wózkami Wrocław.

Opowiadaj o świecie, podsuń zabawki

W trakcie spaceru staraj się zainteresować dziecko otoczeniem. Pokazuj mu ciekawe rzeczy. Zwracaj uwagę na zachowania ludzi, na przykład innych dzieci. Niech dziecko wybierze sobie też ulubioną zabawkę, którą zabierze na spacer w wózku. Poczuje, że pewne sprawy zależą od niego.

Categories Ciekawe
https://mpfasdpic.org/dobrze-dobrane-bryczesy-do-jazdy-konnej/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/98-jakie-lozko-do-sypialni-drewniane-czy-tapicerowane https://wmkiw.pl/okna-na-wymiar-co-warto-wiedziec/