TOP

Podolog – specjalista od stóp

Podologia dopiero od niedawna zaczyna być dziedziną poszukiwaną. Choć podolodzy, czyli specjaliści od stóp praktykują już kilkanaście lat, to jednak poszukiwanie ich usług dopiero zaczyna się rozwijać. W czym więc może pomóc nam podolog?

Czym zajmuje się podologia?

Podolog wrocław to specjalista zajmujący się wyłącznie problemami stóp – ich wadami, zniekształceniami, a także zaburzeniami funkcji. Są kraje, w których zawód ten włączony jest do zawodów medycznych. Tak na przykład jest w Niemczech. Często lekarze, po ukończeniu studiów, dokształcają się w tym kierunku, jednak w Polsce nie ma obecnie regulacji odnośnie tego zawodu. Warto jednak szukać renomowanych gabinetów podologicznych, które mają już doświadczenie i grono zadowolonych pacjentów.

W czym pomoże nam podolog?

Na wizytę do gabinetu podologicznego warto się wybrać, jeżeli nasze stopy są podatne na występowanie odcisków i modzeli. Inne problemy, jakie powinny nas skłonić do wizyty u podologa to wrastające paznokcie, grzybica stóp, problem pękających pięt. Pod opieką podologa często znajdują się osoby, które ze względu na swoje schorzenia mają więcej problemów ze stopami niż przeciętny człowiek. Są to na przykład diabetycy, osoby chore na hemofilię, a także cierpiące na choroby reumatyczne.

Podolog udzieli nam porad odnośnie pielęgnacji stóp oraz zaproponuje rozwiązania, które pomogą nam pozbyć się problemów ze stopami. Często konieczna będzie zmiana naszych nawyków, zwrócenie większej uwagi na wybór butów oraz skorygowanie istniejących już wad, na przykład przy pomocy specjalnych ortez.

Categories Zdrowie i Uroda