TOP

Podkładki pod meble – dlaczego są niezbędne?

Bardzo często to najdrobniejsze z pozoru sprawy decydują o tym, czy mieszkanie będzie funkcjonalne. Jedną z takich spraw jest bez dwóch zdań niezwłoczne założenie podkładek pod meble. Mają one wiele pożytecznych funkcji.

Brak dywanów

Wiele osób nie decyduje się dziś na kładzenie dywanów w pokojach. Z tego też względu, odsłonięte panele są bardzo narażone na to, że zostaną porysowane. Ryzyko jest szczególnie duże wtedy, gdy na panelach stawia się ciężkie meble. Wydaje się, że właściwie nie ma sposobu na to, aby podłoga nie została mniej lub bardziej porysowana, jeśli nie założy się podkładek pod meble.

Warto zauważyć, że istotne jest bardzo z jakiego materiału podkładki pod meble zostaną założone. Powinien to być dosyć delikatny materiał, który będzie przyjazny dla paneli. Zdecydowanie najczęściej stosuje się filcowe podkładki pod meble.

Jak się okazuje, nie każdy jednak przejmuje się tym, że panele zostaną zniszczone. Ludziom wydaje się bowiem, że właściwie nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, że podłoga pod meblami będzie zarysowana, gdyż przecież i tak jej nie widać. Nie sposób zaprzeczyć temu, że to prawda. Z drugiej jednak strony, podłogę zwykle kładzie się na wiele lat. O wiele częściej wymienia się natomiast meble niż podłogę. Z tego względu, niewykluczone, że po pewnym czasie zapragnie się nieco zmienić ułożenie mebli. W takiej sytuacji może się okazać, że możliwości co do zmiany położenia mebli są mocno ograniczone ze względu na porysowania paneli w bardzo wielu miejscach.

Inne funkcje podkładek pod meble

Oczywiście, zapobieganie porysowaniom to nie jedyne zadanie podkładek pod meble. Bardzo ważną ich funkcją jest również stabilizacja mebli. Chodzi o to, że panele zwykle są dosyć śliskie. Podobnie jest zresztą z podłogą z płytek. Dlatego też, meble po tego rodzaju podłożach po prostu się ślizgają. Niewątpliwie, ciągłe ich przesuwanie jest bardzo irytujące. Czasami ludzie szukają bardzo skomplikowanych sposobów na ustabilizowanie mebli, a przecież wystarczą najzwyklejsze, niedrogie podkładki pod meble.

Proces zakładania podkładek pod meble

Generalnie, podkładki pod meble zakłada się bardzo prosto. Jednakże, może stać się to trudne, jeśli zakłada się je za późno. Chodzi o to, że jeśli mebel już stoi to aby założyć podkładki pod meble konieczne jest jego podniesienie. Jeśli jest to duża szafa wiąże się to z dużym wysiłkiem i nie jest to zadanie proste.

Dlatego też, w celu uniknięcia kłopotu warto wykorzystać podkładki pod meble firmy http://www.maximat.pl/ jeszcze zanim dany mebel zostanie postawiony w miejscu docelowym.

Categories Dom i Wnętrze