TOP

Parasol ogrodowy – produkt, którego nie może zabraknąć w ogrodzie!

Czy parasol ogrodowy zmieni nasz ogród na lepsze? Zdecydowanie tak – parasole ogrodowe to dzisiaj absolutny niezbędnik, który nie tylko tworzy dla nas komfortowy cień, ale też który doskonale uzupełnia przestrzeń wypoczynkową. Jak to możliwe?

Znajdź parasol ogrodowy dopasowany do potrzeb!

Jaki powinien być idealny parasol ogrodowy? Z pewnością elegancki, aby dopełniać strefę wypoczynkową i być jej ozdobą. Nie bez znaczenia jest funkcjonalność: nowoczesny parasol ogrodowy posiada wiele punktów regulacji, przez co możemy bez trudu dopasować kąt padania cienia do własnych potrzeb.

Parasol ogrodowy, który zmieni oblicze ogrodu!

Innowacyjne parasole ogrodowe pochodzące od topowych producentów to klasa sama w sobie. Stelaże wykonane są z aluminium malowanego proszkowo, co zabezpiecza materiał przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Na szczycie stelaża umieszczona jest czasza: jest ona wykonana z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Taki materiał jest odporny na wnikanie kurzu, wilgoć, silne promieniowanie słoneczne. Nawet po wielu latach taki parasol ogrodowy zachowa wspaniałe, żywe kolory.

Stelaż parasola osadzony jest a ruchomej stopie – umożliwia to rotowanie parasola wokół jego osi. Dodatkowo czasza także może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach, w zależności od naszych potrzeb. Tkanina czaszy utrzymywana jest przez sprężyny naciągowe – pozwalają one zachować prawidłową pozycję tkaniny w czasie silniejszych podmuchów wiatru.

Jak chronić parasol ogrodowy?

W czasie jesieni i zimy parasol ogrodowy powinien być chroniony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W tym celu warto postawić na pokrowiec ogrodowy stworzony z tkaniny typu RIPSTOP. Tkaniny takie mają gęsty splot, przez co nie przepuszczają kurzu, a na powierzchni parasola nie kondensuje się wilgoć.

Categories Dom i Wnętrze