TOP

Ogród w starym stylu – znów modny

Ogrody przeszłości – te piękne zakątki i przestrzenie przepełnione niewyrażalnym wręcz pięknem. Miejsca niezwykłe i magiczne, do których chcemy powracać także we współczesności. Takie totalne rozmarzenie, które przenika do nas ze świata minionej doskonałości. Zazwyczaj w myślach udoskonalamy to, co było i z nostalgią patrzymy wstecz. Cząstkę takich doznań przenosimy do naszej aktualności, kreując także przestrzeń codzienności, m.in. strefę ogrodu.

Ogród rustykalny

Kiedy zastanawiamy się nad powrotem do łagodnej krainy dzieciństwa to taras, ogród czy nawet mały balkon w stylu rustykalnym spełni nasze oczekiwania. Ale jakie meble na balkon czy na taras wybrać? Z pewnością meble rattanowe doskonale podkreślą charakter stylizacji rustykalnej, nawiązującej do urody przeszłości. Wystarczą już tylko urocze drobiazgi jak gliniane donice czy wazony z motywami folklorystycznymi, żeby osiągnąć ten efekt wiejskości i swojskości. Całość pomysłowo podkreślą na przykład petunie w wiklinowych koszyczkach.

Ogród wiktoriański

Przeszłość powróci także w podniosłym stylu, kiedy we współczesnym ogrodzie nawiążemy do elegancji ogrodów angielskich, na przykład w wersji wiktoriańskiej. Te wszystkie sekretne zakątki, malarskość pejzażu, starzejące się pięknie mury, kamienne dekoracje – wyczarujemy ogród niezwykły. Idealnie dopełnią go meble ogrodowe Gardenspace.

Ogród mitologiczny

Nawiązania do starożytności pojawiały się w ogrodach od zawsze. Zarówno w tych w stylu angielskim jak i francuskim. Także dzisiaj nawiązujemy do urody mitologicznego świata, głównie poprzez rzeźby ogrodowe. Musimy jednak w tym przypadku pamiętać o dobrym smaku, żeby ogród nie przeistoczył się w skupisko kiczowatych figurek. Jedna fontanna, która z czasem nabierze właściwego wyglądu, nawiązująca do estetyki starożytnej, to najlepsza dekoracja w tym typie.

Categories Ciekawe