TOP

Ogród bliżej natury

Żyjemy coraz intensywniej i szybciej. W ciągłym biegu odczuwamy coraz większą potrzebę, aby raz na jakiś czas się zatrzymać, popatrzeć na otaczającą rzeczywistość z dystansu i zrelaksować się z dala od ekranów, monitorów i wyświetlaczy. Posiadanie własnego ogrodu stwarza ku temu najlepszą okazję. Warto wygospodarować codzienne godzinę czasu tylko dla siebie – popołudniowa drzemka na tarasie albo chwila sam na sam z książką pod gołym niebem skutecznie naładują baterie i dodadzą nieco kolorów szarej rzeczywistości. Jak sprawić, żeby tuż za progiem domu wyczarować intymną oazę relaksu w prawdziwie naturalnym stylu? Sprawdź!

Polna roślinność

Jeśli marzysz o ogrodzie, który będzie wokół roztaczał atmosferę górskiej polany albo wiejskiego zacisza, zrezygnuj z misternie ułożonych rabat i symetrycznych kompozycji. Zamiast nich posadź polne kwiaty (w sklepach ogrodniczych dostępne są specjalne mieszkanki dzikich gatunków), które samoistnie rozkrzewią się przy domu. Żywopłoty i równo przycięte krzaki zastąp luźnymi krzewami takimi jak krzewy malin, jeżyn czy jagód.

Natura zaklęta w meblach

W kształtowaniu klimatu i atmosfery sprzyjającej wyciszeniu dużą rolę, obok roślinności, odgrywa wyposażenie. Aranżując ogród w stylu naturalistycznym warto wyposażyć przestrzeń w funkcjonalne i estetyczne meble wykonane w całości z naturalnych materiałów. Popularne drewno coraz częściej wypierane jest przez lekki i ekologiczny zamiennik – rattan. Meble ogrodowe z rattanu oferowane przez nowoczesnych producentów wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem i lekką formą. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz zarówno tradycyjne komplety składające się ze stołu i krzeseł, jak i niebanalne sofy, fotele i huśtawki, które wniosą do przestrzeni nutę kolonialnego luzu.

Categories Dom i Wnętrze
http://wtfskf.org/termobuty-do-jazdy-konnej-i-ich-zalety/ https://overcomeback.com.pl/czy-spodnie-na-konia-moga-poprawic-komfort-jazdy/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/334-meble-kuchenne-nowoczesne-szare