TOP

Najlepszy wieszak na rowery

Popularność jazdy na rowerze sprawia, że potrzebne stają się nie tylko stojaki rowerowe, w których rower można przechowywać na zewnątrz budynków. Równie potrzebne są wieszaki rowerowe, dzięki którym rower można przechowywać także w mieszkaniu czy w garażu. Dostępność różnych modeli wieszaków umożliwia wybór najbardziej optymalnego rozwiązania.

Jakie wieszaki oferują producenci

W ofercie producentów wieszaków i stojaków na rowery znalazły się różne modele wieszaków montowanych do ścian czy do sufitów. W zależności od wybranego modelu wieszak na rowery montuje się do ściany wykorzystując specjalne haki, umożliwiające zawieszenie roweru za ramę lub za koła, przy czym w tym drugim przypadku ważne jest również wykorzystanie dodatkowego zabezpieczenia na pedały.

Rowery mogą być zamontowane w specjalnych szynach, dzięki czemu mocowanie jest bardziej bezpieczne. Ten rodzaj montażu sprawdza się w wieszakach montowanych w całości do ściany, które rekomendowane są do rowerowni oraz do garaży. Przy mniejszej powierzchni lepiej się sprawdzi wieszak na rowery, na którym można zawiesić rower za ramę. Ten typ wieszaków może być również wykorzystany przez kilka rowerów.

W mniejszych mieszkaniach sprawdzają się także wieszaki podwieszane do sufitu, na których umieszcza się rower wykorzystując specjalny mechanizm do opuszczania wieszaka. Analogiczne rozwiązanie sprawdzi się także przy mocowaniu roweru na balkonie czy na zewnątrz budynku.

Na ścianie czy pod sufitem

Każdy wieszak na rowery, bez względu na miejsce i rodzaj montażu, wykonany jest z odpornego na działanie czynników zewnętrznych metalu. Zwykle jest to wytrzymała stal, która może być dodatkowo ocynkowana. Wieszaki na rowery montowane są z wykorzystaniem długich śrub o dość dużej średnicy, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko wyrwania haków mocujących ze ściany wraz z zawieszonym na nich rowerem.

Sposób montowania samego wieszaka zależy głównie od miejsca, gdzie będzie zamontowany wieszak. Przy małej powierzchni sprawdzają się wszelkie wieszaki podwieszane, zarówno pod sufitem, jak i wieszaki mocowane na hakach wysoko nad ziemią. Takie wieszaki mogą umożliwiać mocowanie roweru za ramę albo za koła. W zależności od sposobu umieszczania w nich rowerów na sam wieszak należy przeznaczyć różną powierzchnię.

Coraz częściej sięga się także po wieszaki na rowery, które umożliwiają w całości zamontowanie roweru na ścianie. Ten rodzaj wieszaków sprawdza się głównie w większych pomieszczeniach o charakterze komercyjnym.

Artykuł powstał we współpracy z Calus-P

Categories Dom i Wnętrze