TOP

Najlepsze trasy skiturowe za granicą

Trasy skiturowe czyli szlaki górskie, po których możemy przemieszczać się na nartach lub pieszo cieszą się coraz większą popularnością wśród wielu osób w każdym wieku. To sport zimowy, który chętnie uprawiają miłośnicy śniegu oraz gór. Jakie trasy skiturowe najchętniej wybierają Polacy za granicą? Do jakich miejsc warto się wybrać? Zapraszam do zapoznania się z naszym artykułem.

1. Najlepsze trasy skiturowe za granicą

W Europie znajduje się bardzo wiele tras skiturowych. W każdym masywie fanatycy gór mają do wyboru bardzo wiele takich tras. Do 10 najlepszych zaliczamy trasy skiturowe: Norwegia – Region Sogn of Fjordane (idealne by zwiedzać je w takich miesiącach jak: marzec i kwiecień), Austra – Alpy Sztubajskie (idealne na koniec zimy i początek wiosny), Ukraina i Czarnohora i Świdowiec (warto tam się wybrać z końcem marca i początkiem kwietnia), Włochy – Pętla wokół Marmolady (szlaki te najlepiej zdobywać w lutym), Austria – Trawers Silveretty (idealne w miesiącach: marzec i kwiecień), Tatry – Trawers Tatr Wysokich (marzec i kwiecień), Szwajcaria i Alpy Berneńskie (lepiej tam się udać z końcem kwietnia i początkiem maja), Włochy/ Szwajcaria – The Spaghetti Tour (sprawdzone w marcu i w maju szczególnie dla zaawansowanych narciarzy), Włochy/Szwajcaria – Okrężnie Masywu Ortlera (warto tam się udać na przełomie marca i kwietnia). Najbardziej polecaną trasą skiturową w Europie jest trasa u podnóża Mont Blanc – w malowniczej miejscowości – Chamonix.

2. Jaki sprzęt zabrać ze sobą na trasę?

Wybierając się w góry warto zebrać ze sobą dobre i odporne buty do chodzenia po górach, narty, odzież wierzchnią, przekąski. Dobrej jakości i dobrze dobrany sprzęt skiturowy to gwarancja komfortu i satysfakcji. Na takie trasy należy dobrze się wcześniej przygotować. Lekkie trasy są idealne dla całych rodzin z dziećmi. Z kolei trasy cięższe, wymagają odpowiedniego przygotowania. Dlatego też powstaje wiele szkół skiturowych, na których profesjonalni i doświadczeni instruktorzy omawiają podstawowe zasady poruszania się po trasach z naciskiem na zachowanie bezpieczeństwa.

Dlaczego tak chętnie niektórzy sięgają po ten sport? Ponieważ jest to dość nowoczesna atrakcja. Jedni sympatycy skituringu czują satysfakcję z samego poruszania się po górach, inni z kolei – wyznaczają sobie konkretne cele, by dalej dostrzec i więcej zobaczyć. Wśród fanatyków tworzą się więc grupy. Do takich zaliczamy np. freeriderzy szukają nieprzetartych szlaków, które zapewniają im większe emocje, wrażenia oraz poczucie wolności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/trasy/szczyrk-jaworzyna-skrzyczne-malinowska-skala-przel-salmopolska.

Categories Ciekawe