TOP

Najlepsza przydomowa przepompownia ścieków

Przepompownie ścieków odgrywają bardzo ważną rolę i to właśnie one często decydują o efektywności przydomowych oczyszczalni ścieków. Niniejszy artykuł jest dedykowany wszystkich tym osobom, które planują w najbliższym czasie kupić przydomową przepompownię ścieków, ale nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

Wysokiej jakości materiał

Porządna przydomowa przepompownia ścieków powinna być oczywiście wykonana z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będziemy mieć 100% pewność, że służyć będzie nam przez wiele długich lat użytkowania. Przydomowa oczyszczalnia to inwestycja na wiele lat, dlatego też nie można oszczędzać na jakości materiałów. Obecnie do wyboru mamy polietylen wysokiej gęstości PEHD, zwykły beton oraz nowoczesny polimerobeton. Jeżeli w pierwszej kolejności interesuje nas głównie lekka konstrukcja to warto wybrać polietylen wysokiej gęstości PEHD, który charakteryzuje się stosunkowo niewielką wagą, zwłaszcza jak porówna ją się z betonowymi zbiornikami. Jeżeli mamy do czynienia z wysokim poziomem wód gruntowych, to zdecydowanie rozsądniejszym wyjściem jest inwestycja w betonowe pojemniki. Korzystając z takich konstrukcji będziemy mieć 100% pewność, że będą one dobrze osadzone w gruncie i co najważniejsze nie zostaną wypchnięte w niedalekiej przyszłości.

O czym warto pamiętać?

Bardzo ważną kwestią jest także głębokość samej przepompowni. W dużym skrócie zależy ona głównie od zagłębienia rury dopływowej w miejscu, w którym będzie znajdować się oczywiście nasz zbiornik. Kluczową rolę odgrywa również tzw. „strefa przemarzania”, która występuje na danym terenie. Warto zbiornik zakopań nieco głębiej dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nieczystości w nim zgromadzone nie zamarzną. Wybór porządnej przepompowni ścieków jest niesłychanie ważny, ponieważ to właśnie od tego wyboru zależy jakość pracy oczyszczalni. Jeżeli nie wiemy jaki zbiornik wybrać i jak głęboko go zakopać to warto skorzystać z pomocy odpowiednich specjalistów. Fachowcy podpowiedzą nam również jaką przepompownię warto wybrać, aby nie narazić się na niepotrzebne koszty i komplikacje.

Pompy i wirniki

Profesjonalne pompy i wirniki od https://www.oczyszczalnie-metalbud.pl/przepompownie-sciekow powinny być zawsze dobierane do właściwości ścieków. Bardzo wiele kłopotów w eksploatacji przysparzają na przykład osady denne albo kożuchy tłuszczu. Aby poradzić sobie z nimi warto wykorzystać specjalne zawory płuczące, które dodatkowo ochraniają elementy przepompowni przed korozją. Specjalny zawór płuczący w taki sposób zmienia pracę pompy, że w momencie załączenia, pełni ona przez kilka sekund najpierw funkcje mieszadła, dzięki czemu powstają łatwe do usunięcia zawiesiny.

Categories Ciekawe