TOP

Modelowanie 3D – jaki program do grafiki 3D wybrać?

Modelowanie 3D jest nieodłącznym elementem grafiki 3D. Na pytanie jaki program do grafiki 3D wybrać próbują sobie odpowiedzieć zarówno profesjonalni graficy jak i adepci tego trudnego zawodu, a my postaramy się na nie odpowiedzieć w treści tego artykułu. Zapraszamy do lektury!

 

Jaki program do grafiki 3D wybrać?

Modelowanie 3D wykorzystuje się w wielu projektach związanych z nowymi technologiami. Nic więc dziwnego, że osób chętnych uczuć się tej czynności nie brakuje – w końcu posiadając ją można liczyć na dobrze płatną pracę i nie narzekać na brak zajęć. Na pytanie jaki program do grafiki 3D wybrać starają się odpowiedzieć sobie zarówno profesjonaliści, jak i młodzi adepci tej sztuki. I dlatego, przygotowaliśmy zestawienie, które – mamy nadzieję – ułatwi Wam to zadanie.

 

Najlepsze programy do grafiki 3D

Niewątpliwym atutem oprogramowania do grafiki 3D jest fakt, iż niektóre z nich jest w pełni darmowe, przez co nauka może nie kosztować nas ani grosza! Zalicza się do nich:

– Daz Studio – oprogramowanie przeznaczone na platformę OS X oraz Windows – jego niewątpliwym atutem jest renderowanie modeli w czasie rzeczywistość (niewiele programów, nawet płatnych, posiada tą funkcję). Niestety, dla osób, które stawiają w tej branży swoje pierwsze kroki, może być zbyt skomplikowana;

– Leo CAD – oprogramowanie przeznaczone głównie do animacji, świetnie radzi sobie z klatkami kluczowymi;

– Naro CAD – oprogramowanie wykorzystujące technologię OpenCascade, dzięki czemu radzi sobie zarówno z prostym, jak i nieco bardziej skomplikowanym modelowaniem 3D.

 

 

Categories Ciekawe