Posiadacze małego ogrodu również mogą cieszyć się wyjątkowymi i bardzo funkcjonalnymi meblami ogrodowymi. Dysponując niewielką przestrzenią trzeba dobrze zastanowić się nad tym co wybrać i jak zaaranżować przestrzeń. Jakie meble ogrodowe sprawdzą się dobrze w kameralnym ogródku?

Meble ogrodowe na niewielkiej przestrzeni – czy to w ogóle możliwe?

Właściciele małych ogrodów często zastanawiają się co wybrać, aby fajnie urządzić ogród, jednocześnie nie tracąc całej wolnej przestrzeni. Zadanie nie zawsze jest proste. Podstawą powinien być dobry plan i poznanie szerokiej gamy możliwości, a asortyment oferowany przez producentów i sklepy jest naprawdę bogaty. Wystarczy zaglądnąć na stronę https://gardenspace.sk/zahradny-nabytok, aby samemu przekonać się przed jak trudną decyzją stajemy.

Czym kierować się wybierając meble ogrodowe gdy ogranicza nas metraż?

Najlepszym rozwiązaniem będą meble ogrodowe lekkie, które bez większego problemu można przestawić w inne miejsce. W takim przypadku gotowe zestawy wypoczynkowe mogą okazać się mało funkcjonalnym rozwiązaniem. Lepiej postawić na mniejsze zestawy lub skompletować wariant szyty na miarę własnych potrzeb.

Dużym walorem jest wykorzystywanie i łącznie funkcjonalności mebli ogrodowych, np. sofy, która jednocześnie pozwoli przechowywać niektóre gadżety, pozwalając tym samym oszczędzić sporo miejsca. Na małej przestrzeni warto także ograniczyć ilość dodatków, które mogą niepotrzebnie ograniczać dostępne miejsce. Najważniejszy jest umiar.