TOP

Łóżko dla dwojga – jaki model będzie najlepszy?

Pary poszukujące idealnego łóżka da dwojga powinny zwracać uwagę nie tylko na sam rozmiar mebla, ale również inne parametry. Niezwykle ważne jest też odpowiednie dobranie materaca! Jak kupić łóżko dla dwojga z głową? Oto kilka wskazówek!

Przede wszystkim zwracaj uwagę na materiały!

Kluczowe w wyborze odpowiedniego łóżka są wykorzystane materiały – mebel musi być odporny na uszkodzenia, odkształcanie się, wyginanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku rama z litego drewna – tworzywo to ma dużą gęstość, odporność na uszkodzenia. Dodatkowo możemy być pewni, że lite drewno na długo zachowa swój elegancki wygląd. W sklepach takich jak notodo.pl  znajdziemy również liczne dodatki do sypialni: komody, szafy, toaletki.

Łóżko powinno być dodatkowo wyposażone w wewnętrzne komory, w których możemy chować pościel, ale i odzież sezonową. Taka przestrzeń przy się szczególnie w niewielkich domach, gdzie każdy metr na przechowywanie jest na wagę złota.

Materac odpowiedni dla pary

Poszukiwanie dużego materaca dla dwojga to także wyzwanie. Zazwyczaj wybieramy materace sprężynowe, które jednak dawniej wyginały się, kiedy jedna osoba wstawała czy kładła się. Obecnie technologia ich produkcji znacznie poszła do przodu, przez co materace mają sprężyny pracujące niezależnie od siebie, a dodatkowo umieszczone w kieszeniach, aby nie powodować nadmiernego hałasu. Taki materac z pewnością przyczyni się do zdrowego i długiego snu!

Categories Dom i Wnętrze