W dzisiejszych czasach laptop jest lekarzowi niezbędny, aby prowadzić dokumentację medyczną pacjenta i móc szybko ją uzupełniać oraz drukować potrzebne wyniki czy recepty. Dlatego też powinien być podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu lekarskiego. Niekiedy pacjenci proszą o wypisanie e-zwolnienia i wysłanie go np. do urzędu albo pracodawcy. Nie można tego zrobić bez laptopa. Jaki laptop jest niezbędny do gabinetu lekarskiego? Jaki powinien być? Sprawdź.

Dlaczego laptop jest potrzebny do gabinetu lekarskiego?

Niektórzy przychodzą od lat do tego samego lekarza, a więc ich dokumentacja medyczna jest gruba i zawiera mnóstwo wizyt. Dlatego też lekarz musi mieć laptop, aby móc wrócić do ostatniej wizyty. Wśród tylu pacjentów nie może przecież szukać teczki z danymi, nie ma też czasu, aby wpisywać do niej podczas każdej wizyty wszystkich informacji. Potrzebuje mieć zatem bezpośredni dostęp do całej dokumentacji pacjenta, zwłaszcza jeśli jest to stały pacjent. Oprócz tego wyniki badań również zostają wysłane do doktora, aby mógł je odczytać pacjentom lub w razie potrzeby otrzymać je przed pacjentem i poinformować go w razie czego o nieprawidłowościach. Zatem gabinet lekarski musi być wyposażony w porządny laptop.

Jaki powinien być laptop lekarski?

Laptop lekarski nie jest taki sam, jak zwykły domowy sprzęt. Aby lekarz mógł komfortowo go obsługiwać, powinien on posiadać pewne parametry. Jakie?

1. Matowy ekran

W gabinecie lekarskim na ogół jest jasno. Dodatkowo maszyny rzucają światło. Ekran monitora laptopa w gabinecie lekarskim powinien być zatem matowy. Dzięki temu światło nie będzie się odbijać i przeszkadzać lekarzowi w pracy.

2. System chłodzenia

Lekarz często pracuje przez wiele godzin, cały czas używając laptopa. Zaś nagrzany komputer zaczyna hałasować, co stresuje pacjenta i lekarza. Zatem laptop do gabinetu lekarskiego powinien mieć system chłodzenia, dzięki czemu sprzęt będzie działać bardzo szybko i nie będzie się zacinać. Ponadto nie będzie pracować zbyt głośno.

3. Dużo miejsca w pamięci

Kolejna niezmiernie ważna cecha. Jak już wyżej wspomnieliśmy, dokumentacja medyczna musi być zapisana w laptopie. Pamiętajmy jednak, że im więcej pacjentów, tym więcej dokumentów do przechowywania.

4. Szybki procesor

Tak jak serce jest, jak gdyby napędem człowieka, tak procesor jest motorem laptopa, dzięki któremu zachodzą wszystkie procesy urządzenia. Zatem lekarz musi mieć mocny procesor. Serce przecież musi dobrze funkcjonować.

Gdzie kupić laptopa? Sprawdzone laptopy Warszawa

Laptopy do gabinetu lekarskiego należy zakupić tylko z renomowanego sklepu. Przykładowo, poleasingowe laptopy Warszawa to bardzo dobry i polecany sprzęt, którego ofertę można sprawdzić online. Profesjonalne laptopy kupujemy w profesjonalnym sklepie, zaznaczając sprzedawcy, iż ma to być sprzęt do celów medycznych. Pamiętajmy sprawdzić wszystkie wyżej wymienione parametry laptopa.

Praca lekarza jest bardzo trudno, dlatego powinien on mieć udogodnienie w postaci laptopa. Przyniesie to zwiększenie wydajności jego pracy i da większe możliwości pacjentowi. Zdecydowanie laptopy Warszawa powinny znajdować się w każdym gabinecie lekarskim w stolicy, niezależnie od specjalizacji danego lekarza. Tak więc można powiedzieć, iż laptop to obowiązkowe wyposażenie gabinetu lekarskiego. Tym bardziej że niekiedy potrzebna jest niebywała prędkość w odszukaniu ważnych dokumentów czy wydruku zlecenia badań. Obecnie nie wystarczy tradycyjny zeszyt, lekarz powinien mieć swój laptop. Jako że nie należ to do zakresu lekarza, ufundować go powinna przychodnia. Dodatkowo musi to być nowoczesny i niezawodny laptop, dzięki któremu lekarz w moment zdoła odnaleźć dla pacjenta wszystkie dokumenty i inne ważne papiery. Dzięki temu czas wizyty się skróci, a czekanie w kolejce do gabinetu lekarskiego będzie krótsze, dlatego naprawdę w gabinecie powinien być laptop. Zwłaszcza, żeby można było przechowywać na nim dokumentację medyczną.