TOP

Kuchnia z ladą i ciekawy pomysł na aranżację

Kuchnia z ladą cieszy się coraz większą popularnością – niezależnie od tego, czy jest łącznikiem salonu z mała kuchnią lub też dużym pomieszczeniem kuchennym. Wygoda i funkcjonalność wysokiego barku może zostać doceniona przez miłośników stylu nowoczesnego oraz przez tradycjonalistów.

Kuchnia z ladą i jej funkcję

Kuchnia z ladą może spełniać kilka funkcji. Jeżeli jest to blat odpowiedniej wielkości to można go podzielić na dwie połowy. Ta bliżej kuchni będzie blatem roboczym, dzięki czemu zyskamy przestrzeń do pracy. Ta część od strony pokoju dziennego to miejsce, gdzie będzie można usiąść i zjeść śniadanie, wypić kawę, czy też posiedzieć, aby porozmawiać z osobą znajdującą się w kuchni. Barek może znajdować się na dwóch poziomach – wyższym i niższym. W takich wypadkach niższa lada musi znaleźć się od strony kuchni, wyższa od drugiej strony, gdzie będzie można również ustawić odpowiednie krzesła do siedzenia, tzw. hokery.

Wykończenia kuchenne lady

Kuchnia z ladą będąca umowną granicą pomiędzy dwoma pomieszczeniami może mieć różne wykończenie. Jeżeli będzie ona znajdować się na jednym poziomie, to wystarczy nam jeden blat wsparty tylko na nogach, np. metalowych rurkach. Nogami może być również druga płyta OSB. Dla osób bardziej wymagających dobrą propozycją będzie ażurowa konstrukcja z kutego metalu. Barek może być również wsparty na szafkach kuchennych otwieranych w stronę kuchni. Pod taką ladą można również ustawić specjalne…stojaki na wino, aby móc z dumą prezentować swoją kolekcję. 

Categories Dom i Wnętrze
https://poochfest.org/w-poszukiwaniu-idealnej-dyscypliny-sportowej/ http://susiemakessupper.com/buty-jezdzieckie-dla-amatorow-i-dla-zawodowcow/ https://corralesartists.org/brazowa-odznaka-jezdziecka-czym-jest-i-jak-ja-zdobyc/