TOP

Kilka słów o nowoczesnych meblach do sypialni – jakie wybrać?

Sypialnie urządzone w nowoczesnym stylu to moda, która utrzymuje się od kilku sezonów. Polacy pokochali proste rozwiązania, minimalizm oraz wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. Dzisiaj liczy się dla nas interesujący design oraz wytrzymałość mebli. Przygotowując się do aranżacji sypialni warto zapoznać się z opcjami oferowanymi przez topowych producentów!

Meble wykonane z litego drewna – czy to dobra inwestycja?

O nowoczesnych meblach do sypialni z litego drewna mówi się obecnie coraz więcej. Są one nie tylko piękne, ale przede wszystkim: wysoce trwałe i odporne na uszkodzenia. Szukając ciekawych wariantów warto zapoznać się z propozycjami polskich producentów.

Lite drewno, zanim trafi do pracowni stolarskich, jest dokładnie selekcjonowane i suszone. Odrzucane są bele posiadające sęki czy skazy, bele nieforemne. Suszenie polega na umieszczeniu bal w magazynach, gdzie spędzają one od kilku dni do kilku tygodni. Dopiero wtedy możliwe jest wykonanie pierwszych prac stolarskich.

Lite drewno ma wiele zalet, które sprawiają, że cieszy się ono dużym zainteresowaniem. Przede wszystkim ma ono wysoką gęstość, przez co jest odporne na odkształcenia, wnikanie brudu, łamanie, działanie wilgoci. Odpowiednio zabezpieczone lite drewno na długie lata zachowa piękny kolor, nie będzie ulegać ścieraniu, będzie odporne na zarysowania. Meble z litego drewna przez długie lata będą cieszyć oczy i funkcjonalnie wzbogacać sypialnię.

Jakie meble drewniane kupowane są najczęściej?

Największym zainteresowaniem cieszą się łóżka drewniane oparte na ramie: dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów, istnieje możliwość wykonania ich na zamówienie. Łóżka takie uzupełniane są wewnętrznymi komorami, półautomatycznymi stelażami, szufladami wysuwanymi z ram. Inne produkty to szafki nocne, komody, toaletki oraz szafy.

 

Categories Dom i Wnętrze
http://rosequarterdevelopment.org/czaprak-co-warto-wiedziec/ http://tofiq.org/wygodne-termobuty-do-jazdy-konnej/ http://absenting.com.pl/czapsy-na-nogach-kazdego-jezdzca/