TOP

Kiedy wybrać się z rowerem do dobrego serwisu?

Teoretycznie każdy użytkownik sprzętu sportowego wie o tym, że od czasu do czasu trzeba oddać go do serwisu. Tak jest na przykład z rowerem. Niestety niejednokrotnie rower nie jest serwisowany nawet przez wiele lat jego regularnego użytkowania. W ten sposób nawet bardzo dobry jakościowo sprzęt, małymi krokami niszczy się.

Dobry serwis rowerowy Kraków

Rower to zwykle większy wydatek, szczególnie jeżeli wybiera się sprzęt markowy. Warto zatem dbać o niego jak o przysłowiowe oczko w głowie. Często kilka tysięcy zł wydane na sprzęt sportowy, małymi krokami, rok po roku jest wyrzucone w błoto. Dlaczego? Bo brudny rower, który dawno nie widział serwisu, zaczyna coraz gorzej pracować. Jego najważniejsze mechanizmy, zakurzone i pokryte piaskiem, zawodzą w najbardziej nieodpowiednim momencie. Warto zatem naprawdę na poważnie wziąć sobie do serca konieczność serwisowania roweru regularnie raz w roku, szczególnie jeżeli nie posiada się umiejętności odpowiedniego dbania o jego mechanizmy.

Kiedy wybrać się z rowerem do serwisu?

Bezwzględnie rower powinien być serwisowany zawsze po większych wypadkach i upadkach z niego. Profesjonalny serwis rowerowy Kraków to miejsce, do którego trzeba zaprowadzić rower wtedy, gdy upadek z roweru spowodowany był problemami z mechanizmami w rowerze. W takiej sytuacji rower musi być sprawdzony przez profesjonalistę, a usterki szybko naprawione. Tylko to gwarantuje bezpieczeństwo podczas kolejnej jazdy. Warto o tym pamiętać i do tematu podejść na serio. Często poważne usterki w mechanizmach są związane bowiem z ich zabrudzeniem. Gołym okiem mogą one nie być widoczne, natomiast drobinki piasku i kurzu wciskają się praktycznie wszędzie, dramatycznie obniżając sprawność łańcuchów i przerzutek.

Serwis rowerowy Kraków i rozpoczęcie sezonu

Rower warto zaprowadzić do serwisu również wtedy, gdy nie zadbało się o niego odpowiednio po zakończeniu sezonu. Jeżeli przez kilka zimowych miesięcy rower stoi nieużywany w garażu, wczesną wiosną warto wybrać się na dokładne czyszczenie. To właśnie wtedy rower zostanie odpowiednio przygotowany do użytkowania już na wiosnę. Sprzęt będzie bezpieczny, nie zawiedzie podczas dalszych wycieczek, szczególnie jeżeli lubimy jeździć po lasach czy gdzieś, gdzie trudno napotkać żywą duszę. Warto pamiętać również o bezpieczeństwie dzieci jako użytkowników roweru. To właśnie dziecięce rowery również powinny być regularnie serwisowane, aby najmłodsi użytkownicy tego sprzętu sportowego, zawsze byli bezpieczni podczas przyjeżdżek rowerowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/cms/serwis – serwis rowerowy Kraków

Categories Zdrowie i Uroda